Koronawirus. We Włoszech zmarło dziś aż 175 osób, 2800 nowych zakażeń. Poważna sytuacja także we Francji

Dziś we Włoszech zmarło aż 175 osób zarażonych koronawirusem, stwierdzono też blisko 2800 kolejnych zakażeń. Tymczasem we Francji odnotowano już w sumie ponad 3600 przypadków zakażenia - to wzrost aż o 800 w ciągu jednej doby.
Zobacz wideo Dr Paweł Grzesiowski odpowiada na pytania widzów w sprawie koronawirusa

Podczas wieczornej konferencji prasowej szef ochrony cywilnej Angelo Borrelli poinformował, że dziś liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do blisko 18 tysięcy. Ponad 7500 z nich jest hospitalizowana, w tym ponad 1400 na oddziałach intensywnej terapii.

Borrelli podkreślił, że dziś odnotowano najwyższą liczbę wyzdrowień - ponad 500. Oznacza to, że z ponad 21 tysięcy wszystkich zarażonych wyzdrowiało blisko 2 tysiące osób. Biorący udział w konferencji doktor Paolo D’Ancona z Państwowego Instytutu Zdrowia zwrócił uwagę, że jeśli chodzi o wzrost liczby zmarłych, był on ubiegłej doby procentowo najniższy od początku epidemii: 13 procent w skali całego kraju i 8,5 w Lombardii, gdzie doszło do 2/3 wszystkich zarażeń i zgonów.

Koronawirus. Poważna sytuacja we Francji - 800 nowych zakażeń

We Francji odnotowano ponad 3600 przypadków zakażenia koronawirusem. To wzrost aż o 800 w ciągu jednej doby.

Władze wprowadzają środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Od poniedziałku przez dwa tygodnie zamknięte będę żłobki, szkoły i przedszkola. Luwr, Muzeum d’Orsay - świątynia impresjonizmu, placówki muzealne w Marsylii czy w Lyonie teraz są nieczynne. Zamknięta jest Wieża Eiffle’a i park rozrywki przenoszący w świat przyszłych technologii - Futuroscope, a także Disneyland. Nieczynne są teatry. Odwołano spektakle, festiwale i koncerty. Zwieszono rozgrywki piłkarskie - od pierwszej i drugiej ligi po mecze drużyn amatorskich.

Od poniedziałku znacząco zmaleje też liczba połączeń kolejowych.

Więcej o:
Komentarze (315)
Koronawirus. We Włoszech zmarło dziś aż 175 osób, 2800 nowych zakażeń. Poważna sytuacja także we Francji
Zaloguj się
 • stemp10

  Oceniono 72 razy 40

  Gdzie się Kaczor podział. Czyżby znów dzielnie walczył z koronawirusem w łóżku, jak to miał w zwyczaju walczyć z komuną?

 • wlkp88

  Oceniono 34 razy 24

  w styczniu wiedzieli i co i nic całowanie Rydzyka po rączkach na kolanach i rozdawanie nieudacznikom kkasy.Gdziesą testy na wirusa Białoruś dziennie 4000 tyś testów u nas 1000 Liczba mieszkańców na Białorusi 1/4 tego co Polska Amatorstwo wychodzi brak przygotowania zamykanie szkól Granic to nie jest przygotowanie to ostateczne decyzje .Za takie rządzenie jak to by była Firma to idzie z torbami i długami bo firma rozłożona na łopatki a Państwowe jakoś to będzie przeciez ludzie płacą podatki na NIEUDACZNIKÓW

 • pawelekok

  Oceniono 24 razy 20

  Przez chciwość żeby nie stracić kasy z turystyki Włochy pozorowały tylko najpierw działania i dopiero po 2 miesiącach podjęły je na serio. Stały się światowym liderem w liczbie zgonów, chociaż to w Chinach się zaczęło, ale Chiny właśnie dzięki zdecydowanym działaniom opanowały sutuację. Włochy rozprowadziły też koronowirusa po całej Europie i nie tylko. Ale miały sprzymierzeńców jak np. polskich Januszy i Grażynek, którzy jeździli na narty w rejony koronawirusa we Włoszech, bo było taniej.

 • mhjunior007

  Oceniono 34 razy 18

  175 osób w jeden dzień.
  Gdzie są ci, co bredzili, że grypa jest znacznie gorsza, bo zabija MIESIĘCZNIE 140 osób?

 • ks-t

  Oceniono 21 razy 13

  Wszystkich testów w Polsce zrobiono 4000, a na początku epidemii zabronione było, ze względów politycznych, wykonywanie jakichkolwiek badań, również za własne pieniądze. Do dziś nie wolno wykonywac testów prywatnym laboratoriom diagnostycznym, choć jest ich najwięcej i są najlepiej wyposażone. Publikowana liczba zakażonych musi być wyborczo kontrolowana z Nowogrodzkiej. Tymczasem codziennie w Polsce umiera 38 osób na niewydolnośc płuc, objaw koronawirusa. Nikt nie sprawdza, czy to naturalna śmierć czy Dudawirus.

 • Ron Roy

  Oceniono 13 razy 13

  Nie tylko starszych dotyczy walka o życie... Brat jedt anestezjologiem w jednym z paryskich szpitali i mówi, że co najmniej jedna trzecia hospitalizacji na OIT dotyczy ludzi w wieku około 35-40 lat....
  Nie bagatelizujmy wirusa.

 • silds

  Oceniono 31 razy 13

  "We Włoszech dziś zmarło aż 175 osób"

  Szkoda, że żadne medium w Polsce nie informuje, jakie to osoby? Otóż większość to osoby starsze, dla których nie starczyło np. respiratorów, bo te są w użyciu w priorytecie dla chorych poniżej, i tu mogę się mylić, 65 roku życia.
  Jak masz więcej lat we Włoszech i jesteś w rejonie, gdzie chorych jest nadmiar, nie ma sprzętu, to umrzesz bez pomocy medycznej. Często na leżaczku, jak na zdjęciach wyżej.

 • martha.wise

  Oceniono 27 razy 13

  Średnia wieku osoby zmarłej we Włoszech to ponad 80 lat (79 mężczyźni, 81 kobiety), przy średniej długości życia w Polsce (77,5) statystycznie od 3 lat by już nie żyli. 46% z nich miała 3 choroby współistniejące.
  W Polsce narazie umierają osoby poniżej 70 roku życia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX