Koronawirus. We Włoszech zmarło dziś aż 175 osób, 2800 nowych zakażeń. Poważna sytuacja także we Francji

Dziś we Włoszech zmarło aż 175 osób zarażonych koronawirusem, stwierdzono też blisko 2800 kolejnych zakażeń. Tymczasem we Francji odnotowano już w sumie ponad 3600 przypadków zakażenia - to wzrost aż o 800 w ciągu jednej doby.
Zobacz wideo Dr Paweł Grzesiowski odpowiada na pytania widzów w sprawie koronawirusa

Podczas wieczornej konferencji prasowej szef ochrony cywilnej Angelo Borrelli poinformował, że dziś liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do blisko 18 tysięcy. Ponad 7500 z nich jest hospitalizowana, w tym ponad 1400 na oddziałach intensywnej terapii.

Borrelli podkreślił, że dziś odnotowano najwyższą liczbę wyzdrowień - ponad 500. Oznacza to, że z ponad 21 tysięcy wszystkich zarażonych wyzdrowiało blisko 2 tysiące osób. Biorący udział w konferencji doktor Paolo D’Ancona z Państwowego Instytutu Zdrowia zwrócił uwagę, że jeśli chodzi o wzrost liczby zmarłych, był on ubiegłej doby procentowo najniższy od początku epidemii: 13 procent w skali całego kraju i 8,5 w Lombardii, gdzie doszło do 2/3 wszystkich zarażeń i zgonów.

Koronawirus. Poważna sytuacja we Francji - 800 nowych zakażeń

We Francji odnotowano ponad 3600 przypadków zakażenia koronawirusem. To wzrost aż o 800 w ciągu jednej doby.

Władze wprowadzają środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Od poniedziałku przez dwa tygodnie zamknięte będę żłobki, szkoły i przedszkola. Luwr, Muzeum d’Orsay - świątynia impresjonizmu, placówki muzealne w Marsylii czy w Lyonie teraz są nieczynne. Zamknięta jest Wieża Eiffle’a i park rozrywki przenoszący w świat przyszłych technologii - Futuroscope, a także Disneyland. Nieczynne są teatry. Odwołano spektakle, festiwale i koncerty. Zwieszono rozgrywki piłkarskie - od pierwszej i drugiej ligi po mecze drużyn amatorskich.

Od poniedziałku znacząco zmaleje też liczba połączeń kolejowych.

Więcej o: