Nie żyje trzeci Polak zarażony koronawirusem. To 66-latek. 10 nowych przypadków zakażenia

Zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. To 66-letni mężczyzna, który w poważnym stanie przebywał w szpitalu w Lublinie i miał choroby współistniejące.

Jak wynika ze słów prof. Krzysztofa Tomasiewicza, dyrektora kliniki chorób zakaźnych SPSK1, bezpośrednią przyczyną śmierci zakażonego koronawirusem pacjenta z Lublina były inne obciążenia zdrowotne.

- Pacjent miał potwierdzone zakażenie koronanawirusem, miał też choroby przewlekłe współistniejące. Ten fakt oraz same szczegóły kliniczne tego nieszczęśliwego zdarzenia wskazują na to, że z dużym prawdopodobieństwem przyczyna śmierci była inna niż ostra niewydolność oddechowa. To troszeczkę inny mechanizm zgonu niż te dwa dotychczasowe u dwóch pacjentów hospitalizowanych w innych miastach w Polsce - powiedział na konferencji prof. Tomasiewicz

Jest też dziesięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą trzech osób z województwa mazowieckiego (Warszawa), jednej z województwa podkarpackiego (Rzeszów), dwóch z województwa dolnośląskiego (Wrocław), dwóch z województwa łódzkiego (Łódź) i dwóch z województwa lubelskiego (Lublin).

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 103. Na chorobę wywołaną koronawirusem zmarło w Polsce do tej pory 3 osoby.  

Zobacz wideo Premier zapowiada państwową pomoc w powrocie do Polski

Koronawirus w Polsce. Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego: Mamy 13 ozdrowieńców

W obliczy tych negatywnych informacji warto też przypomnieć, że na sobotniej konferencji prasowej Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas poinformował o liczbie osób wyleczonych z choroby choroby COVID-19.

- Mamy 13 ozdrowieńców. To jest dobra informacja. Będziemy mieli coraz lepsze, bo nasze służby są coraz bardziej sprawne, coraz bardziej doświadczone - zakomunikował  Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas. Pinkas podał te dane podczas wspólnej konferencji prasowej w szefem rządu Mateuszem Morawieckim, który ogłosił program "Lot do domu". Dzięki niemu Polacy będą mogli wracać do kraju specjalnymi czarterami, mimo zawieszenia międzynarodowego ruchu lotniczego.

Obecnie nadzorowi epidemiologicznemu poddanych jest w Polsce. 4400 osób - są w kwarantannie. 

Więcej o: