Koronawirus w Polsce. Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego: Mamy 13 ozdrowieńców

- Mamy 13 ozdrowieńców. To jest dobra informacja. Będziemy mieli coraz lepsze, bo nasze służby są coraz bardziej sprawne, coraz bardziej doświadczone - poinformował w sobotę Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas.

Pinkas przekazał te dane podczas wspólnej konferencji prasowej w szefem rządu Mateuszem Morawieckim, który ogłosił program "Lot do domu". Dzięki niemu Polacy będą mogli wracać do kraju specjalnymi czarterami, mimo zawieszenia międzynarodowego ruchu lotniczego.

Prof. Jarosław Pinkas poinformował też, że obecnie "ogromna liczba pacjentów jest poddana nadzorowi epidemiologicznemu. 4400 osób jest w tej chwili w kwarantannie i zachowują się w sposób racjonalny". "Wiedzą, że mogą być zagrożeniem" - dodał. 

Szef GIS poprosił o baczne obserwowanie komunikatów kierowanego przez niego urzędu i dał też kilka rad dla osób poddanych kwarantannie. "Zachowujmy odpowiedni dystans, odpoczywajmy, wietrzmy pomieszczenie, myjmy ręce. Słuchajmy zaleceń opartych na twardej wiedzy. Stoją za nami eksperci. Damy radę" - podsumował. 

Zobacz wideo Premier zapowiada państwową pomoc w powrocie do Polski

Koronawirus w Polsce. 106 zakażonych, 3 osoby zmarły

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 103. Na chorobę wywołaną koronawirusem zmarło w Polsce do tej pory 3 osoby. Ostatnią z nich jest 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie (woj. lubelskie) i miał choroby współistniejące. 

Więcej o: