Ucieczka z SOR-u w Chrzanowie do Austrii? Małżeństwo nie chciało poddać się kwarantannie

Małżeństwo wróciło do kraju z Austrii. Mężczyzna gorzej się poczuł, udał się więc wraz z żoną do szpitala w Chrzanowie. Tam lekarz zdecydował o 14-dniowej kwarantannie. Para jednak miała samowolnie opuścić SOR. Została odnaleziona przez austriackich policjantów.

Małżeństwo trafiło na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Chrzanowie w nocy z czwartku na piątek. Para wracała do kraju z Austrii i była w mieście przejazdem. Mężczyzna gorzej się poczuł - miał podobno gorączkę. Na miejscu lekarz zdecydował o konieczności 14-dniowej kwarantanny. Para nie zamierzała się jej poddać i 13 marca o godzinie 00:15 oddaliła się ze szpitala.

O zdarzeniu poinformowano policję, która od razu rozpoczęła poszukiwania. Lokalne media podały, że SOR w chrzanowskim szpitalu od razu został zdezynfekowany i był zamknięty do 18:00 następnego dnia. Co więcej, personel, który zajmował się wtedy pacjentami został poddany kwarantannie.

Chrzanów. Z SOR-u do Austrii

Jak ustalił Onet.pl, funkcjonariusze chrzanowskiej policji sprawdzili adres tymczasowego pobytu podany przez mężczyznę, ale na miejscu nikogo nie zastali. Ustalano też, że małżeństwo nie kontaktowało się z nikim z rodziny. Policjanci doszli do wniosku, że para musiała wsiąść do samochodu i udać się w powrotną podróż do Austrii. Powiadomiono więc tamtejsze służby. I była to bardzo dobra decyzja. Małżeństwo zostało odnalezione przez austriacką policję w ich miejscu zamieszkania.

Sanepid zadecydował, że i kobieta, i mężczyzna zostaną poddani domowej kwarantannie.

Zobacz wideo Czy wysokie temperatury na wiosnę pomogą w walce z koronawirusem?

Mężczyzna się tłumaczy i przedstawia inną wersję wydarzeń. "Nie miałem żadnych objawów"

O całej sprawie jako pierwszy poinformował lokalny chrzanowski portal przelom.pl. Tamtejsi dziennikarze dostali w sobotę telefon od mężczyzny, który podawał się za pacjenta "uciekiniera". Powiedział im, że do chrzanowskiego szpitala podjechał tylko po receptę na leki na nadciśnienie. Tłumaczył, że na SOR trafił przypadkiem, bo nie wiedział, gdzie ma pójść.

- Gdy lekarka usłyszała, że mieszkam w Austrii, a wcześniej byłem we Francji, zrobiła się bardzo nieprzyjemna. Mimo, że nie miałem żadnych objawów - gorączki ani kaszlu. Pracownicy szpitala narobili krzyku i założyli maski. Lekarka powiedziała, że mnie zatrzymuje na 14 dni do kwarantanny. Ja na to, że jakim prawem? Przecież obowiązek kwarantanny został wprowadzony dopiero dzień później. Opuściłem z żoną SOR, zapłaciłem za parking i odjechaliśmy. Wróciliśmy do Austrii - opowiedział w rozmowie z dziennikarzami. - Stwierdzili, że jestem zdrowy i temat jest zamknięty - dodaje.

Koronawirus w Polsce. Już 93 przypadki zarażenia

W Polsce do tej pory potwierdzono 93 przypadki zakażenia. Dwie osoby zmarły. Aktualną sytuację w kraju i na świecie możesz śledzić w naszej relacji na żywo w tym miejscu.

Więcej o:
Komentarze (180)
Ucieczka z SOR-u w Chrzanowie do Austrii? Małżeństwo nie chciało poddać się kwarantannie
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 75 razy 39

  Jak widać, ludzka głupota NIE zna granic. W przenośni i dosłownie.

 • martinnoo

  Oceniono 55 razy 33

  Paradoksalnie, wbrew wszystkiemu, co można myśleć i podejrzewać, ta para zrobiła tak, żeby dostać się do Austrii (gdzie i tak ich znajdą) ale będą mieli znacznie lepszą opiekę medyczną niżu kaczora i wspólników. Nie obwiniajmy lekarzy w Polsce. Jest już ich tutaj tak mało i tak szybko odchodzą...

 • diver77

  Oceniono 63 razy 33

  Jaka ucieczka??
  facet wrócił do siebie do domu cały i zdrowy i basta!
  kwarantanny nie odbywa się w szpitalu tylko w domu!

 • kaczesumienie

  Oceniono 48 razy 30

  Przecież jest okres zachorowań na grypę i zwykłe przeziębienia z gorączką, każdy przypadek to kwarantanna? W tym kraju nie ma służby zdrowia, tylko panika i "hatakumba". Ja pierd...

 • chi-neng

  Oceniono 31 razy 23

  Z życzliwości dla moich Rodaków przypominam o dbałości i zapobieganiu rozprzestrzeniania się epidemii:

  1. Unikaj DOTYKANIA TWARZY
  2. Unikaj DOTYKANIA / POCIERANIA OCZU W STYLU LICHOCKIEJ I INNEGO TAKŻE….
  3. Unikaj KONTAKTÓW Z CHORYMI
  4. Unikaj PODAWANIA / UŚCISKÓW DŁONI, POCAŁUNKÓW
  5. MYJ CZĘSTO RĘCE GORĄCĄ WODĄ I MYDŁEM
  6. KASZL I KICHAJ W ZAŁAMANIE ŁOKCIA
  7. Jesteś CHORY – ZOSTAŃ W DOMU

  Z poczucia obowiązku ‘globalnie-obywatelskiego’ przypominam także moim Rodakom o grupach zwiększonego ryzyka:

  1. Jesteś POWYŻEJ 65 LAT
  2. Masz CHORE SERCA BĄDŹ PŁUCA
  3. Masz kłopotliwą CUKRZYCĘ i WYSOKI POZIOM CUKRU we krwi
  4. Masz OBNIŻONĄ ODPORNOŚĆ
  5. Masz CHRONICZNĄ CHOROBĘ WĄTROBY, BĄDŹ NEREK
  6. Masz DUŻĄ NADWAGĘ
  7. Masz ZABURZENIA MIĘŚNI ODDECHOWYCH, MAJĄCE NEGATYWNY WPŁYW NA ODDYCHANIE
  8. Jesteś W CIĄŻY
  9. Jesteś DZIECKIEM Z ZABURZENIAMI FUNKCJONOWANIA

  DO TROLLOWNI SZEFER-NACKERA

  Nie pomoże wasze histeryczno-notoryczne miotanie się na forum, ni nawet wasze ‘stawanie na rzęsach’, bowiem NIE ‘ZAMINUSUJECIE’ PRAWDY O NIERZĄDZIE MA-RIONETEK WOLSKIEGO BOSSA SEKTO-MAFII PISO-SMOLEŃSKO-KOŚCIELNO-NAZIOLSKIEJ, KTÓRY, JAK ZWYKLE, W CHWILACH KRYTYCZNYCH UCIEKA DO NORY.

 • radon13

  Oceniono 21 razy 17

  Pytanie czyja to głupota. Naszych obywateli z objawami się nie bada nawet jak tego żądają ale obcych bez objawów będziemy zatrzymywać i jak rozumiem badać , bo inaczej to jest po prostu bezprawne uwięzienie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX