Koronawirus. W Wielkiej Brytanii liczba zgonów podwoiła się w 24 godziny

W Wielkiej Brytanii z powodu choroby wywołanej koronawirusem zmarło już 21 osób - podały brytyjskie służby. Przez 24 godziny liczba ofiar śmiertelnych podwoiła się.

Wszyscy pacjenci znajdowali się w "grupie ryzyka", ponieważ ich wiek przekraczał 60 lat. Innych szczegółów jeszcze nie ujawniono. Osoby te były hospitalizowane w angielskich szpitalach, m.in. w Londynie, Birmingham, Leicester i Wolverhampton.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie media informują, że premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zwołał serię spotkań w swojej siedzibie przy Downing Street, których tematem jest oczywiście epidemia Covid-19 i sposoby przeciwdziałania jej. W sobotnim raporcie zajmujących się ochroną zdrowia służb podano, że na Wyspach pod kątem koronawirusa przebadano już 37 746 osób. Wykryto 1 140 zarażonych osób. Rząd szacuje jednak, że w Wielkiej Brytanii jest znacznie więcej przypadków koronawirusa - od 5 do 10 tysięcy.

Wśród zarażonych w Anglii jest młoda kobieta oraz jej nowo narodzone dziecko. "The Sun" podaje, że lekarze badają, czy noworodek zaraził się od matki już po porodzie czy wcześniej. Służby uspokajają i zwracają uwagę, że dzieci, tak samo jak inne osoby, są podatne na zarażenie przez bliski kontakt. Wcześniej dementowano także informacje, że do infekcji może dojść przez mleko matki.

Zobacz wideo Koronawirus jest groźny dla kobiet w ciąży? Epidemiolog odpowiada

W Polsce do tej pory potwierdzono 93 przypadki zakażenia. Dwie osoby zmarły. Aktualną sytuację w kraju i na świecie możesz śledzić w naszej relacji na żywo w tym miejscu.

Więcej o:
Komentarze (169)
Koronawirus. W Wielkiej Brytanii liczba zgonów podwoiła się w 24 godziny
Zaloguj się
 • ks-t

  Oceniono 75 razy 33

  W Polsce ofiar jest dużo więcej. Codziennie umiera 38 osób na niewydolośc płuc. Ile z tego to Dudawirus, nie wiadomo, bo się nie sprawdza. DO czasu podpisania przez Dudusia szmalu dla TVPIS zabronione było wykonywanie testów, nawet za własne pieniądze. Do dziś nie wolno robić testów w prywatnych laboratoriach diagnostycznych, a takicgh jest większość. Nowogrodzka musi kontrolować podawaną liczbę chorych i zgonów - chodzi o wybory.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 32 razy 22

  Jutro będzie jeszcze gorzej. Johnson wybrał ratowanie gospodarki zamiast ratowania ludzi i teraz będzie miał pandemię z powtórką kryzysu Lehman Brothers.

  A USA dostaną rykoszetem brytyjskiej pandemii bo Trump nie zamknął nieba dla samolotów z UK.

 • aietes

  Oceniono 17 razy 17

  mnie ciekawi jedna rzecz: gdzie są te wszystkie zaplute sqrsyny, sakiewicze, ordo iuris, krytykujące WHO za edukację dzieci i młodzieży. Edukacja nt koronawirusa dobra, na temat brodawczaka ludzkiego zła? Gdzie ci terrorystyczni obrońcy integralności rodziny?

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 25 razy 17

  Mają tam mieszaninę ludzi z całego świata, niczego nie zamknęli i geniusza z ulicy Downów za premiera. Tylko patrzeć jak Wielka Brytfanna stanie się drugimi Włochami

 • kris0104

  Oceniono 26 razy 16

  "Dobra" wiadomosc dla Amerykanow w kontekscie decyzji Trampka o zakazie lotow z Unii ale nie z Wlk.Brytanii..

 • roboter

  Oceniono 17 razy 13

  Jak się Brytolom zatka służba zdrowia to rozpęta się tam taka panika, że nawet kwarantanna nic im nie da. Brytole, znani ze swojego cynizmu zresztą, pewnie wymyślili, że śmiertelność jest mała więc jak umrze 5% społeczeństwa - i to tego w sile wieku to nic wielkiego się nie stanie. Nie przewidzieli tylko tego, że jak nie będzie komu leczyć to ludzie zaczną skakać jak małpy po suficie i w rezultacie UK będzie miało i ogólnonarodowy shutdown i zajechaną służbę zdrowia.

 • borek-skorek

  Oceniono 28 razy 12

  A u nas tylko dwa zgony. Nawet w tej dziedzinie jesteśmy zacofani. Na pocieszenie wyprzedzamy całą europę w zgonach naturalnych, z powodu naturalnych nowotworów, zawałów i wypadków drogowych.

 • tedek1

  Oceniono 12 razy 10

  Po prostu wiekszosc wyborców jest w wieku nizszym od senioralnego ... w przeciwieństwie do polskiego suwerena.
  Co prawda w UK respiratorow nie kupuje fundacja tylko Państwo,ale seniorzy jak zaczną się tloczyc na SOR to dopiero docenia WOŚP

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX