Rosyjski oligarcha krytykuje władze za lekceważenie koronawirusa

Rosja od poniedziałku ogranicza liczbę połączeń lotniczych z krajami Unii Europejskiej oraz z Norwegią i Szwajcarią. Wcześniej zostały zamknięte granice dla obywateli Chin, Włoch, Iranu i Korei Południowej. Jednak zdaniem jednego z wpływowych rosyjskich biznesmenów Olega Deripaski, to niewystarczające środki ochrony.

Oligarcha uważany za jednego z najbogatszych Rosjan skrytykował władze swojego kraju za opieszałość w walce z pandemią koronawirusa. Biznesmen apeluje do władz Rosji, aby zamknęły granice i odwołały wszelkie asowe imprezy. "To nie jest panika, to nie objaw bezradności, a jedyni słuszna decyzja" - napisał w internecie Oleg Deripaska.

Tymczasem władze Rosji zapewniają, że kontrolują sytuację i nie odwołują większości zgromadzeń, a także nie ograniczają tak, jak zrobiono to w krajach europejskich, działalności placówek rozrywkowych, w tym teatrów, kin i restauracji. W wielu miastach Rosji opozycja zaplanowała na sobotę antykremlowskie demonstracje, a w stolicy będzie obradował Senat.

Do tej pory w Rosji oficjalnie potwierdzono 45 przypadków zarażenia koronawirusem. Osiem osób już wyzdrowiało.

Więcej o:
Komentarze (134)
Rosyjski oligarcha krytykuje władze za lekceważenie koronawirusa
Zaloguj się
 • 88rosomak

  Oceniono 27 razy 15

  Autokracja w Rosji i towarzysząca jej korupcja, nepotyzm, niski poziom wydajności i zarządzania to najlepsze co mogło spotkać Polskę. Trudno sobie wyobrazić w jak trudnym znaleźlibyśmy się położeniu gdyby Rosja stała się silną świetnie zarządzaną liberalną demokracją z potężną gospodarką. Może by nas nie napadli ale na pewno jak dawniej zdominowali ekonomicznie i politycznie. Taka przedłużająca się dyktatorska agonia Rosji to wcale nie najgorsza opcja na przyszłość dla Polski.

 • sailor2016

  Oceniono 23 razy 11

  Cały Okręg Królewiecki żywił się w Polsce. Ciekawe jak sobie poradzą po zamknięciu granic?

 • pissucks

  Oceniono 25 razy 9

  Ja się boję o takie biedne kraje jak Rosja, gdzie poziom usług medycznych dla mas jest na niskim poziomie. To może być jak fala tsunami, nie do zatrzymania ..

 • zelenyles

  Oceniono 22 razy 8

  no to fiutin zaraz go rozdepcze tak po sowiecku po stalinowsku feeee i tyle, nic się u nich nie zmieniło,,,,, tylko szkoda ludzi że muszą żyć w takim putinowskim syfie !!!

 • p.infamis

  Oceniono 23 razy 7

  Jak to Rosji: u nas mnogo ludiej

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 16 razy 6

  Oligarcha wkrótce pewnie padnie ofiarą zatrucia ołowiem kaliber 7,62. Potylicę mu ten ołów zatruje.

  Oligarchowie nie mają prawa krytykować Putina, inaczej przestają być oligarchami.

 • magda_breslau

  Oceniono 17 razy 5

  Troche niezauwazona przeszla informacja, ze Putin wykorzystujac chaos,

  zalatwil sobie dozywotnia wladze. Duma glosowala jak w Korei Polnocnej: ZA- 383 glosy. PRZECIW - 0.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX