Zmarła druga w Polsce osoba zakażona koronawirusem. Mężczyzna przebywał w szpitalu we Wrocławiu

Zmarła druga w Polsce osoba zakażona koronawirusem. To 73-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu we Wrocławiu. Pacjent był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

"Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu (woj. dolnośląskie) i miał choroby współistniejące" - informuje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", mężczyzna od kilku dni znajdował się na oddziale intensywnej terapii. Zakażony koronawirusem był również syn 73-latka, który w ostatnich dniach przyjechał ze Stanów Zjednoczonych do Polski, wcześniej był również we Włoszech. Wrócił do USA, gdzie trafił do szpitala.

Pierwszą śmiertelną ofiarą epidemii w Polsce była 57-letnia kobieta hospitalizowana w Poznaniu. Pacjentka zmarła w czwartek.

Koronawirus. Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie piątkowej konferencji prasowej zakomunikował wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Szef rządu zapowiedział też wprowadzenie pełnej kontroli na wszystkich przejściach granicznych, których - poza szczególnymi przypadkami - nie będą mogli przekraczać cudzoziemcy.

Rząd zdecydował też o wstrzymaniu międzynarodowego ruchu lotniczego oraz kolejowego. Co więcej, ograniczeniu ulegnie funkcjonowanie galerii handlowych, a puby i restauracje zostaną tymczasowo zamknięte.

Koronawirus w Polsce i na świecie

Dotychczas na całym świecie stwierdzono ponad 143 tys. przypadków wystąpienia koronawirusa, zmarło ponad 5,3 tys. osób. W Polsce liczba odnotowanych przypadków zakażeń to 68, zmarły dwie osoby.

Koronawirus. Czytaj też:

Czy koronawirus ginie w 26 stopniach? Czy można jechać na Malediwy i co z weselami? Odpowiada immunolog

Koronawirus w Polsce. Czy należy nosić maski ochronne? Jak poprawnie nałożyć maseczkę? [WIDEO]

Zakażenie koronawirusem. Po ilu dniach pojawiają się pierwsze objawy?

Zobacz wideo Czy wysokie temperatury na wiosnę pomogą w walce z koronawirusem?
Więcej o: