Koronawirus. Cztery nowe przypadki zakażeń w Polsce. Wszystkie dotyczą Warszawy

"Mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą czterech osób z woj. mazowieckiego (Warszawa)" - poinformowało w piątek ok. godz. 17 Ministerstwo Zdrowia. Łączna liczba osób zakażonych w Polsce wynosi 68.

Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem stwierdzono w Warszawie - wynika z informacji  podanych przez Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. Łącznie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 68, z czego jedna osoba zmarła.

Prezydent Andrzej Duda oświadczył w piątek, że nie ma obecnie planów wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Zobacz wideo Stan wyjątkowy z powodu koronawirusa? Duda: Nie ma takiego wniosku

Koronawirus. Zalecenia MSZ i GIS

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało kolejne rekomendacje. Apeluje, by unikać podróży zagranicznych. "Na obecnym etapie rozwoju epidemii koronawirusa żadne miejsce na świecie nie jest wolne od ryzyka zakażenia się nim" - przestrzega resort. MSZ przypomina, by przed podjęciem decyzji o wyjeździe zagranicznym zapoznać się z komunikatami zarówno od resortu, jak i od Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Główny Inspektorat Sanitarny, mając na względzie sytuację epidemiologiczną, nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu, Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Francji - departamentów Oise w Regionie Hauts-de-France, Górna Sabaudia w regionie Owernia-Rodan-Alpy, Morbihan w regionie Bretania oraz regionu lle-de France, Niemiec - Nadrenii Północnej-Westfalii, Badenii-Wirtembergii, Hiszpanii - Wspólnoty Madrytu oraz miast Vitoria, Labastida i La Rioja w Kraju Basków oraz San Marino.

Więcej o: