Prezydent Brazylii zakażony koronawirusem? Jest oficjalne dementi

W piątek pojawiły się medialne spekulacje, jakoby prezydent Brazylii przeszedł pozytywnie pierwszy test na obecność koronawirusa. Co istotne, niedawno Jair Bolsonaro spotkał się z amerykańskim przywódcą Donaldem Trumpem. Jak się okazało, te doniesienia okazały się nieprawdziwe, o czym poinformował na Twitterze sam Bolsonaro.

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro może mieć koronawirusa - donosił w piątek Tom Phillips, powołując się na dziennik "Jornal o Dia". Brazylijski przywódca miał otrzymać pozytywny wynik pierwszego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Dziennikarze zwracali też uwagę na fakt, że kilka dni temu Bolsonaro spotkał się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem.

Zobacz wideo Minister Emilewicz odpowiada na pytania od widzów ws. koronawirusa

Jair Bolsonaro zakażony koronawirusem? Prezydent Brazylii dementuje

Spekulacje postanowił uciąć sam Bolsonaro. "Brazylijskie służby medyczne potwierdziły negatywny wynik testów na koronawirusa" - przekazał na Twitterze prezydent. "Nie wierzcie w fake newsy" - czytamy w kolejnym wpisie Bolsonaro.

Dodajmy jednak, że w spotkaniu Trump-Bolsonaro, do którego doszło na Florydzie, uczestniczył brazylijski urzędniki, u którego wykryto - jak informowała agencja Bloomberg - potwierdzono zakażenie koronawirusem. Chodzi o Fabio Wajngartena, sekretarza ds. komunikacji prezydenta Brazylii.

Trump, którego zapytano, czy obawia się zakażenia, stwierdził, że się "nie martwi". Reporterom, którzy dopytywali o spotkanie z brazylijską delegacją, powiedział: - Nie robiliśmy niczego nadzwyczajnego. Po prostu przez jakiś czas siedzieliśmy obok siebie - mówił prezydent USA, cytowany przez agencję Bloomberg.

W ostatnich dniach koronawirusem zakaziło się jednak wielu innych polityków. Obecność patogenu wykryto u brytyjskiej wiceminister zdrowia Nadine Dorries czy lidera hiszpańskiej partii Vox - Santiago Abascali oraz dwóch innych polityków tego ugrupowania. SARS-CoV-2 potwierdzono też u żony premiera Kanady - Sophie Gregoire Trudeau.

Czytaj też:

Więcej o: