Koronawirus. Dworczyk: Rząd nie wyklucza zamknięcia granic. Decyzja może zapaść dzisiaj

Rząd nie wyklucza scenariusza, w którym granice Polski zostaną tymczasowo zamknięte. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że taka możliwość będzie dyskutowana podczas dzisiejszych narad sztabu kryzysowego.

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusz Morawiecki rozpoczął obrady ok. godziny 9:30. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował na antenie Radia Plus, że jednym z tematów, którymi zajmą się politycy, będzie możliwość zamknięcia polskich granic. 

- My analizujemy dziś wszystkie scenariusze, dlatego że odpowiedzialny rząd myśli nie wyłącznie o tym, co jest tu i teraz, tylko o potencjalnym rozwoju sytuacji w najbliższych dniach. (...) Te decyzje będą zapadały na forum Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i dzisiaj będziemy je komunikować - powiedział Michał Dworczyk

Zobacz wideo Czy rząd rozważa zamknięcie granic w obawie przed koronawirusem?

Czy Polska zamknie granice? Michał Dworczyk: Technicznie jesteśmy gotowi

Zapytany o to, czy technicznie Polska jest przygotowana na to, aby z dnia na dzień wprowadzić ograniczenia dotyczące przekraczania państwowych granic, szef KPRM powiedział, że tak. Stwierdził, że kluczową służbą w realizacji takiego scenariusza będzie polska Straż Graniczna. 

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (300)
Koronawirus. Dworczyk: Rząd nie wyklucza zamknięcia granic. Decyzja może zapaść dzisiaj
Zaloguj się
 • staem

  Oceniono 56 razy 48

  Jeżeli tuż po śmierci pacjentki zarażonej koronawirusem do akcji wchodzi prokuratura, by zbadać błędy lekarzy, to za chwile lekarze powiedzą prokuratorom, by sami leczyli chorych na koronawirusa ... coś tiu jest przesadzone z tą kontrolą....

 • rybka9915

  Oceniono 39 razy 35

  Pozowanie do zdjec nie uwazam za prace. No, ale pisbolszewia ma inna deficje "pracy".
  Chaotyczne ruchy, jak zamykanie granic - braku srodkow zabezpieczenia dla osob ze sluzb medycznych i wspomagajacych nie zlikwiduja.

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 31 razy 25

  Słuszno liniem ma nasza wadza. Granice zamknońc, kościoły odewrzeć.....

 • fakiba

  Oceniono 29 razy 21

  A co z kaczorem , czy już się ewakuował czy najpierw sobie kolanko naprawi na koszt podatnika ?

 • ltte

  Oceniono 21 razy 13

  Wychodzi z nich komuna. Zakazać i zabronić, jedyne, co potrafią. A że przez 2 miesiące nic nie zrobili, o ponad 4 latach niszczenia służby zdrowia nie wspominając, to cicho sza :-(

 • race444

  Oceniono 17 razy 13

  Taaa zamknijcie granice i postawcie na kazdym przejsciu biskupa z kadzidelkiem i kropidlem i kazdego kto tu bedzie przyjezdzal uzdrowi duchowo za 500 zeta

 • kierowca.bombowca

  Oceniono 14 razy 12

  Dzisiaj przejeżdżałem przez przejście graniczne w Jędrzychowicach. Jeden autokar wzięto do kontroli, a drugi przejechał. Tam nawet nie ma parkingu na który możnaby ściągać pojazdy. Jest tylko mała zatoczka.

 • kochanyleo

  Oceniono 18 razy 12

  Prewencja rządu polega na tym,że wszystkich chcą pozamykać w domach zamiast robić testy na obecność wirusa.
  U nas czeka się na test dwie doby a w Niemcy robią to w kilkanaście minut i zdrowych wypuszczają do domu .Najlepiej wszystkich zamknąć pod klucz.
  Sami niech się okopią w Sejmie i ćwiczą głupawkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX