Koronawirus. Dworczyk: Rząd nie wyklucza zamknięcia granic. Decyzja może zapaść dzisiaj

Rząd nie wyklucza scenariusza, w którym granice Polski zostaną tymczasowo zamknięte. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że taka możliwość będzie dyskutowana podczas dzisiejszych narad sztabu kryzysowego.

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusz Morawiecki rozpoczął obrady ok. godziny 9:30. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował na antenie Radia Plus, że jednym z tematów, którymi zajmą się politycy, będzie możliwość zamknięcia polskich granic. 

- My analizujemy dziś wszystkie scenariusze, dlatego że odpowiedzialny rząd myśli nie wyłącznie o tym, co jest tu i teraz, tylko o potencjalnym rozwoju sytuacji w najbliższych dniach. (...) Te decyzje będą zapadały na forum Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i dzisiaj będziemy je komunikować - powiedział Michał Dworczyk

Zobacz wideo Czy rząd rozważa zamknięcie granic w obawie przed koronawirusem?

Czy Polska zamknie granice? Michał Dworczyk: Technicznie jesteśmy gotowi

Zapytany o to, czy technicznie Polska jest przygotowana na to, aby z dnia na dzień wprowadzić ograniczenia dotyczące przekraczania państwowych granic, szef KPRM powiedział, że tak. Stwierdził, że kluczową służbą w realizacji takiego scenariusza będzie polska Straż Graniczna. 

Przeczytaj także: