"Nagana to pryszcz, zostanę zwolniona, już się pakuję". Co dalej z szefową sanepidu w Słubicach?

Szefowa sanepidu w Słubicach Jadwiga Caban-Korbas, która zasłynęła barwnymi opowieściami o koronawirusie i nie tylko, otrzymała naganę od starosty. Na tym jednak nie koniec, ponieważ idą zmiany w prawie, przez które za kilka dni szefowa sanepidu zacznie podlegać nie staroście, a wojewodzie. - Słowna nagana to pryszcz w porównaniu do tego, co mnie czeka. Mam świadomość, że zostanę zwolniona. Mam odejść, to odejdę, powoli się pakuję - stwierdziła Caban-Korbas w rozmowie z tvn24.pl.

Wróciła sprawa Jadwigi Caban-Korbas, szefowej sanepidu w Słubicach (woj. lubuskie), która niedawno zasłynęła z dosyć barwnego wystąpienia na konferencji prasowej w związku z koronawirusem. Udzielała m.in. takich porad:

Nie całujcie się z nikim, kto wykazuje objawy infekcyjne i nie jest mężem. A nawet może i z mężem nie, bo po co chłop ma się zarazić.
Zobacz wideo Kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Tak działają służby

Jednak podczas konferencji, która odbyła się tuż po potwierdzeniu pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce u 65-latka, podzieliła się też informacjami na temat jego sytuacji rodzinnej.

Czytaj więcej: Dyrektor sanepidu w Słubicach: Nie przekazałam przecież tajnych danych obcemu wywiadowi

Stało to w sprzeczności z zaleceniami, by nie ułatwiać opinii publicznej "namierzenia" zakażonego, a takie informacje pozostały w służbach sanitarnych.

Szefowa sanepidu z naganą. "To pryszcz w porównaniu do tego, co mnie czeka. Nie gniewam się"

Po tej sytuacji pojawiły się głosy, nawet samego szefa GIS, by zwolnić Caban-Korbas. W piątek z kolei starosta powiatu słubickiego udzielił szefowej sanepidu ustnej nagany - informuje portal tvn24.pl.

Natomiast Jadwiga Caban-Korbas w rozmowie z portalem stwierdziła, komentując decyzję starosty, tak:

Słowna nagana to pryszcz w porównaniu do tego, co mnie czeka i co mi się zarzuca. (...). Nie gniewam się.

Caban-Kordas: Mam świadomość, że zostanę zwolniona. Powoli już się pakuję

Skąd takie czarne wizje szefowej słubickiego sanepidu? Od 15 marca stacjami sanitarnymi będą zawiadywać wojewodowie. Co oznacza, że ostateczna decyzja co do jej przyszłości będzie zależała od lubuskiego wojewody.

- Mam świadomość, że zostanę zwolniona. Jak tylko przejdziemy już tę pionizację, to pewnie dostanę oficjalnie pismo od lubuskiego wojewody. Powoli się już pakuję. (...). Mam odejść, to odejdę. Nie mam do nikogo pretensji - oznajmiła portalowi tvn24.pl.

Na razie żadna decyzja w tej sprawie nie zapadła, ale wojewoda lubuski Władysław Dajczak na antenie Radia Gorzów zapowiadał, że Caban-Kordas powinna być zwolniona.

Więcej o:
Komentarze (234)
Słubice. Szefowa sanepidu z naganą od starosty. Jadwiga Caban-Korbas: To pryszcz w porównaniu do tego, co mnie czeka. Zostanę zwolniona
Zaloguj się
 • magda_breslau

  Oceniono 85 razy 75

  Po kryzysie finansowym w 2008 roku do wiezienia nie trafil zaden z szefow bankow ani zaden polityk, tylko jeden biedny bogu ducha winien broker.

  Po tym, jak Partia w przeddzien epidemii ukradla dla siebie 2 miliardy zlotych i swoja niewyobrazalna nieudolnoscia skazala nas na model wloski (tak, tak! wpisywac imiennie wyrazy oburzenia pod spodem; za dwa tygodnie odpowiem na kazdy osobiscie),

  jedyna osoba zwolniona z pracy bedzie jakas pani z Sanepidu spod Kielc, czy skad tam kobita jest.

 • manekin1

  Oceniono 64 razy 42

  Pokłosie nagonki medialnej. Sami wyrwaliście z kontekstu jej słowa i przedstawiliście jako bzdurę. Cała przemowa na konferencji miała sens, dyrektor była zorientowana w sytuacji i przygotowana merytorycznie. A jako lekarz nie musi znać się na przemówieniach.

 • krawiec6661

  Oceniono 58 razy 38

  Zawiniła tym, że sobie żartowała i ma zabawne okulary. Faszyści nie lubią żartowania. Co innego jakby robiła wały na grube miliony, gwałciła dzieci albo przyszła pijana do sejmu...

 • pamejudd

  Oceniono 39 razy 25

  Za mało prawilna. I hipsterskie okulary, więc na bank wywrotowy element - tego się nie wybacza.

 • florian88

  Oceniono 34 razy 22

  Wybijcie fachowców do nogi a później leczcie się modlitwą!

 • hipo krater

  Oceniono 29 razy 21

  Natomiast Pisiory nie zabezpieczyli nas dosłownie w nic, w obliczu epidemii , i kompletnie nie czują się nagannie. Wolą innym wytykać błędy, a tymczsem s0zpitale narzekają na potworne braki wszystkiego, bo gdy UE zabezpieczala się i robiła przetargi , na środki ochrony i sprzęt medyczny, oni nie wzięli w tym nawet udziału. Zamiast to kombinować jak nas ograć i jak przytulić 2 miliardy na swoją propagandę. To obrzydliwe towarzystwo, samo powinno podać się do dymisji.

 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 37 razy 21

  Kobita powiedziała w prostych słowach, jak powinno wyglądać podejście do problemu. Bez panikowania, z pewną dozą humoru. Starosta i wojewoda, zapewne w przerwie między wykupem ostatków rzyciotaśmy z lokalnych marketów, wpadają na pomysł ukarania jej. Politykoimbecylizm w czystej postaci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX