Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Liczba zakażonych przekroczyła 60 osób

"Mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych" - taki komunikat pojawił się na Twitterze Ministerstwa Zdrowia. Tym samym liczba zakażonych wirusem wzrosła w Polsce do 61 osób.

W Polsce stwierdzono kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Testy potwierdziły zakażenia u dwóch osób z województwa zachodniopomorskiego i jednej osoby z województwa mazowieckiego. Pacjenci przebywają w szpitalach w Szczecinie i Warszawie. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 61. Wczoraj jedna z chorych, której stan był najcięższy, zmarła. 

Bilans koronawirusa w Polsce. Potwierdzono już 61 przypadków zakażenia

Najwięcej, bo po siedmiu zakażonych, przebywa obecnie w szpitalach w Warszawie i Wrocławiu. Stan dwóch pacjentów z województwa dolnośląskiego uznawany jest za ciężki. Gdzie leczonych jest najwięcej pacjentów z koronawirusem?

 • 7 przypadków - Warszawa, Wrocław
 • 6 przypadków - Lublin
 • 5 przypadków - Racibórz, Łódź, Szczecin, Poznań
 • 4 przypadki - Ostróda
 • 3 przypadki - Cieszyn, Leżajsk
 • 2 przypadki - Łańcut, Opole
 • 1 przypadek - Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie, Oleśnica, Bełżyce, Kraków, Zielona Góra

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało, że od piątku 13 marca wstrzymane zostają pociągi na granicy polsko-słowackiej. Od soboty ten sam zakaz dotyczyć będzie składów i jednostek na trasach z Czech. Od poniedziałku 16 marca nie będą działały szkoły, przedszkola, żłobki i uniwersytety - zarówno te państwowe, jak i prywatne. Część zajęć będzie mogła być prowadzona on-line. Uczniowie mają mieć też dostęp do e-podręczników. Do końca marca w sądach powszechnych odwołane zostają rozprawy jawne. Do odwołania obowiązuje też zakaz organizowania imprez masowych.

Czytaj również:

Więcej o:
Komentarze (80)
Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Liczba zakażonych przekroczyła 60 osób
Zaloguj się
 • norman67

  Oceniono 33 razy 27

  Mało testów, mało chorych. 2 mld na szczujnię były, a na służbę zdrowia nie ma. Musimy pogonić pisowców, bo nas wszystkich pozabijają.

 • magda_breslau

  Oceniono 23 razy 21

  Karczewski, zamiast atakowac doktora, ktory powiedzial, ze "zmierzamy w strone modelu wloskiego", co jest oczywiste chyba dla kazdego,

  podeslij mu testy samolotem, ktorym sie z kolegami jeszcze niedawno rozbijales.

 • ochujek

  Oceniono 19 razy 19

  Sejm podejmie nocą uchwałę zakazującą wirusowi rozprzestrzenianie się, Duda podpisze. Tylko ten Senat będzie wbrew, a nawet we dwie brwie. Wiadomo, totalsi.

 • biesczad1

  Oceniono 19 razy 17

  W Polsce zbadano 2 tys. osób: strach się bać, co by było, gdyby 100 tys. zrobiono test na obecność koronawirusa - no ale najpierw taką ilość testów trzeba mieć...

 • arreis65

  Oceniono 11 razy 11

  "Nie tylko nie mamy się czego wstydzić, ale dostaję komunikaty, że rzeczywiście, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani - mówił szmateusz morawiecki w Polsat News. Zdaniem premiera jesteśmy przed koronawirusem zabezpieczeni lepiej niż wiele innych krajów"
  ta zakłamana łachudra to jednak potrafi przywalić !!!

 • Antoni Grzywka

  Oceniono 13 razy 11

  61 wykrytych, a zapewne kilkaset jeszcze nie, bo nie robi się testów jak nie ma wszystkich objawów. A te niewykryte chodzą i zarazę roznoszą. Jak radośnie rude szumidło oznajmiło do tysiąca zarażonych Polandia dobije.

 • magda_breslau

  Oceniono 9 razy 9

  Szumowski wudal rozporzadzenie, zeby zipelnie nieprzygotowane na epidemie szpitale hospitalizowaly osoby bezobjawowe,

  co sprawi, ze sapitale zostana calkowicie sparalizowane w ciagu dwoch, trzech dni, i ludzie ktorzy naprawde potrzebuje pomocy, beda umierac na podlogach.

  W tym momencie to juz nie jest totalna ignorancja ministra, ale jawny sabotaz.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 10 razy 8

  Sądzę, że można przyjąć, że u co drugiego badanego test potwierdzi obecność wirusa.
  Tak więc CZYM MNIEJ TESTÓW, TYM MNIEJ CHORYCH ????????
  Na testy nie ma pieniędzy (i nie ma skąd wziąźć!) więc
  TVPIS (oni mają pieniądze!) może dalej "wciskać propagandowy kit".
  xxxxx
  Sytuacja jest dramatyczna. Robimy zaledwie ok 50 testów na MILION MIESZKAŃCÓW !!!!!
  PISIE !!!!! GDZIE PODZIAŁEŚ PIENIĄDZE POLAKÓW ???????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX