Koronawirus w Korei Południowej. W czwartek odnotowano więcej wyleczeń niż zachorowań

Po raz pierwszy od stycznia, kiedy koronawirus pojawił się w Korei Południowej, kraj ten odnotował więcej przypadków wyleczenia pacjentów chorych na COVID-19 niż nowych zachorowań. Napawające nadzieją statystyki opublikowano w czwartek 12 marca.

O tym, ile osób w Korei Południowej zakaziło się nowym koronawirusem, a ile z nich wyleczono, informuje południowokoreańskie ministerstwo zdrowia. Z najnowszych statystyk wynika, że we czwartek 12 marca potwierdzono 110 nowych przypadków zakażenia, a ze szpitali wypisano 177 wyleczonych pacjentów. Dzień wcześniej potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 114 pacjentów. Ten niewielki, ale jednak spadek liczby zachorowań i większa od niej liczba wyzdrowień napawa nadzieją na zwolnienie rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa w Korei Południowej.

Zobacz wideo Koronawirus i gospodarka.

Koronawirus w Korei Południowej. Zmarło 67 spośród 7979 zakażonych

Przypomnijmy, że Korea Południowa jest jednym z najciężej dotkniętych koronawirusem krajów na świecie. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono tam u 7979 osób, spośród których 67 zmarło. Do tej pory wyleczono tam 510 pacjentów. Więcej osób zakażonych koronawirusem jest tylko w Chinach, we Włoszech i w Iranie

Przeczytaj także:

Więcej o: