Donald Trump nie podda się testom na koronawirusa. "Prawie nie miał interakcji z zakażonym"

Rzeczniczka Białego Domu poinformowała, że Donald Trump i Mike Pence "nie wymagają w tej chwili poddania się testowi" na obecność koronawirusa. - Prawie nie mieli interakcji z osobą, u której wykryto zakażenie - wyjaśniła.

Na początku tygodnia na Florydzie Donald Trump i Mike Pence spotkali się z Fabio Wajngartenem, sekretarzem ds. komunikacji prezydenta Jaira Bolsonaro, u którego wykryto zakażenie koronawirusem.

>>> PANDEMIA KORONAWIRUSA - CZYTAJ NASZĄ RELACJĘ

Zarówno prezydent, jak i wiceprezydent prawie nie mieli interakcji z osobą, u której wykryto zakażenie i nie wymagają w tej chwili poddania się testowi

- napisała w cytowanym przez "Business Insider" oświadczeniu rzeczniczka Białego Domu Stephanie Grisham. Jak zapewniła, oddział medyczny Białego Domu i Secret Service "ściśle współpracują z różnymi agencjami", aby podjąć wszelkie środki ostrożności "w celu utrzymania rodziny Trumpa oraz całego personelu Białego Domu w dobrej kondycji".

Obecnie nie ma wskazań do testowania pacjentów bez objawów, a tylko osoby z długotrwałym bliskim kontaktem z zakażonymi powinny poddać się kwarantannie

- czytamy w komunikacie. Jak zapewnia rzeczniczka Białego Domu, sytuacja jest uważnie monitorowana, a jeśli pojawi się więcej informacji, zostaną one podane do wiadomości publicznej.

Czytaj także: Donald Trump spotkał się z brazylijskim urzędnikiem, u którego wykryto koronawirusa. "Nie martwię się"

Bolsonaro pod obserwacją

Sam prezydent Brazylii Jair Bolsonaro przebywa w swojej rezydencji pod obserwacją lekarzy. "Prezydencka służba medyczna podejmuje wszelkie środki zapobiegawcze w celu ochrony zdrowia prezydenta i wszystkich osób, które towarzyszyły mu podczas ostatniej podróży do USA" - zapewniają służby.

Zobacz też:

***

W piątek gościem porannej rozmowy Gazeta.pl o godz. 8.00 będzie dr Paweł Grzesiowski, immunolog, jeżeli chcesz zapytać o wszystkie sprawy związane z koronawirusem pisz do nas: redakcjagazetapl@agora.pl

Zobacz wideo USA zawieszają wszystkie loty z Europy. Decyzję ogłosił D. Trump w specjalnym orędziu
Więcej o:
Komentarze (65)
Donald Trump nie podda się testom na koronawirusa. "Prawie nie miał interakcji z zakażonym"
Zaloguj się
 • jakub.jagodzinski13

  Oceniono 22 razy 20

  Jakby Trump zaraził się koronawirusem (choć i tak się tego nie dowiemy, bo test pewnie też mu zrobią tylko do mediów mówią, że nie robią) to by było idealne podsumowanie jego aroganckiej i debilnej prezydentury.

 • byann

  Oceniono 18 razy 14

  Kiedyś moj kolega się zaraził. Spytalismy go czy nie używał prezerwatywy. "Tak" , odpowiedział, "używałem prawie cały czas. "

 • fakiba

  Oceniono 14 razy 10

  Kiedy Duda się wybiera do niego , czekam z niecirpliwością na informację że wkrótce .

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 11 razy 7

  Bardzo dobrze. Życzę wytrwania w kołtuńskim postanowieniu. Może świat uwolni się od durnia.

 • ja.szela

  Oceniono 10 razy 6

  Jakby zachorował i umarł na to to bym uwierzył że jest sprawiedliwość na tym świecie.

 • jezierskiadam

  Oceniono 12 razy 6

  WPROWADZIĆ WIZY DLA AMERYKANÓW !!!

 • Wojciech Joński

  Oceniono 8 razy 6

  Myślę, że się poprostu boi. Zaklinanie rzeczywistości nic tu nie da. Jak ma być chory to będzie. Gorzej, że przez nieodpowiedzialność trzeba będzie oby nie, zamknąć Biały Domek z całym personelem !

 • Zygmunt Maciaszczyk

  Oceniono 7 razy 5

  Zakażony brazylant zapewne nie kichnoł , nie smarknoł, ani nie splunoł w obecności pomarańczowego idioty, bo nie wypadało i dlatego trampek myśli, że się nie zaraził. Ciekawie, by bylo jak by się jednak zaraził.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX