Donald Trump nie podda się testom na koronawirusa. "Prawie nie miał interakcji z zakażonym"

Rzeczniczka Białego Domu poinformowała, że Donald Trump i Mike Pence "nie wymagają w tej chwili poddania się testowi" na obecność koronawirusa. - Prawie nie mieli interakcji z osobą, u której wykryto zakażenie - wyjaśniła.

Na początku tygodnia na Florydzie Donald Trump i Mike Pence spotkali się z Fabio Wajngartenem, sekretarzem ds. komunikacji prezydenta Jaira Bolsonaro, u którego wykryto zakażenie koronawirusem.

>>> PANDEMIA KORONAWIRUSA - CZYTAJ NASZĄ RELACJĘ

Zarówno prezydent, jak i wiceprezydent prawie nie mieli interakcji z osobą, u której wykryto zakażenie i nie wymagają w tej chwili poddania się testowi

- napisała w cytowanym przez "Business Insider" oświadczeniu rzeczniczka Białego Domu Stephanie Grisham. Jak zapewniła, oddział medyczny Białego Domu i Secret Service "ściśle współpracują z różnymi agencjami", aby podjąć wszelkie środki ostrożności "w celu utrzymania rodziny Trumpa oraz całego personelu Białego Domu w dobrej kondycji".

Obecnie nie ma wskazań do testowania pacjentów bez objawów, a tylko osoby z długotrwałym bliskim kontaktem z zakażonymi powinny poddać się kwarantannie

- czytamy w komunikacie. Jak zapewnia rzeczniczka Białego Domu, sytuacja jest uważnie monitorowana, a jeśli pojawi się więcej informacji, zostaną one podane do wiadomości publicznej.

Czytaj także: Donald Trump spotkał się z brazylijskim urzędnikiem, u którego wykryto koronawirusa. "Nie martwię się"

Bolsonaro pod obserwacją

Sam prezydent Brazylii Jair Bolsonaro przebywa w swojej rezydencji pod obserwacją lekarzy. "Prezydencka służba medyczna podejmuje wszelkie środki zapobiegawcze w celu ochrony zdrowia prezydenta i wszystkich osób, które towarzyszyły mu podczas ostatniej podróży do USA" - zapewniają służby.

Zobacz też:

***

W piątek gościem porannej rozmowy Gazeta.pl o godz. 8.00 będzie dr Paweł Grzesiowski, immunolog, jeżeli chcesz zapytać o wszystkie sprawy związane z koronawirusem pisz do nas: redakcjagazetapl@agora.pl

Zobacz wideo USA zawieszają wszystkie loty z Europy. Decyzję ogłosił D. Trump w specjalnym orędziu
Więcej o: