Koronawirus. Polska wstrzymuje ruch pociągów na granicach z Czechami i Słowacją

Od 13.03 (godz. 7.00) wstrzymany zostanie ruch pociągów międzynarodowych na granicy polsko-słowackiej, a od 14.03 (godz. 0.01) na granicy polsko-czeskiej - poinformował zastępca dyrektora RCB. Decyzja ta spowodowana jest rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, poinformował, że od piątku wstrzymany zostanie ruch pociągów na granicy polsko-słowackiej, a od soboty na granicy polsko-czeskiej.

Od 13.03 (godz. 7.00) wstrzymany zostanie ruch pociągów międzynarodowych na granicy polsko-słowackiej: przejście Zwardoń-Skalite, a od 14.03 (godz. 0.01) na granicy polsko-czeskiej: Zebrzydowice, Chałupki i Cieszyn oraz Harrachov-Szklarska Poręba Górna i Kralovec-Kamienna Góra

- napisał na Twitterze.

Słowacja i Czechy zamykają granice

Przypomnijmy, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Słowacja zdecydowała o zamknięciu granic dla obcokrajowców, oprócz Polaków. Czechy natomiast zakazały wjazdu na swoje terytorium obywatelom piętnastu państw. Nie ma wśród nich Polski.

Rząd w Pradze wprowadził stan wyjątkowy. Ma trwać trzydzieści dni. Od soboty do Czech nie będą mogły wjeżdżać osoby z państw podwyższonego ryzyka. Chodzi o takie kraje jak Chiny, Korea Południowa, Iran, Włochy, Hiszpania, Austria, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Norwegia, Królestwo Niderlandów, Belgia, Wielka Brytania, Dania i Francja. Również obywatele Czech mają zakaz wyjeżdżania do tych państw.

Zobacz też:

***

W piątek gościem porannej rozmowy Gazeta.pl o godz. 8.00 będzie dr Paweł Grzesiowski, immunolog, jeżeli chcesz zapytać o wszystkie sprawy związane z koronawirusem pisz do nas: redakcjagazetapl@agora.pl

Zobacz wideo Czy grozi nam zamknięcie sklepów? Dworczyk: To nieprawda
Więcej o: