Koronawirus. Polska wstrzymuje ruch pociągów na granicach z Czechami i Słowacją

Od 13.03 (godz. 7.00) wstrzymany zostanie ruch pociągów międzynarodowych na granicy polsko-słowackiej, a od 14.03 (godz. 0.01) na granicy polsko-czeskiej - poinformował zastępca dyrektora RCB. Decyzja ta spowodowana jest rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, poinformował, że od piątku wstrzymany zostanie ruch pociągów na granicy polsko-słowackiej, a od soboty na granicy polsko-czeskiej.

Od 13.03 (godz. 7.00) wstrzymany zostanie ruch pociągów międzynarodowych na granicy polsko-słowackiej: przejście Zwardoń-Skalite, a od 14.03 (godz. 0.01) na granicy polsko-czeskiej: Zebrzydowice, Chałupki i Cieszyn oraz Harrachov-Szklarska Poręba Górna i Kralovec-Kamienna Góra

- napisał na Twitterze.

Słowacja i Czechy zamykają granice

Przypomnijmy, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Słowacja zdecydowała o zamknięciu granic dla obcokrajowców, oprócz Polaków. Czechy natomiast zakazały wjazdu na swoje terytorium obywatelom piętnastu państw. Nie ma wśród nich Polski.

Rząd w Pradze wprowadził stan wyjątkowy. Ma trwać trzydzieści dni. Od soboty do Czech nie będą mogły wjeżdżać osoby z państw podwyższonego ryzyka. Chodzi o takie kraje jak Chiny, Korea Południowa, Iran, Włochy, Hiszpania, Austria, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Norwegia, Królestwo Niderlandów, Belgia, Wielka Brytania, Dania i Francja. Również obywatele Czech mają zakaz wyjeżdżania do tych państw.

Zobacz też:

***

W piątek gościem porannej rozmowy Gazeta.pl o godz. 8.00 będzie dr Paweł Grzesiowski, immunolog, jeżeli chcesz zapytać o wszystkie sprawy związane z koronawirusem pisz do nas: redakcjagazetapl@agora.pl

Zobacz wideo Czy grozi nam zamknięcie sklepów? Dworczyk: To nieprawda
Więcej o:
Komentarze (80)
Koronawirus. Polska wstrzymuje ruch pociągów na granicach z Czechami i Słowacją
Zaloguj się
 • bobislaw.borboje

  Oceniono 24 razy 18

  Nie Polska wstrzymuje, tylko Czesi i Słowacy wstrzymują. Polska to se może wstrzymać, biegunkę u swojego kulawego prezesa.

 • borsuk07

  Oceniono 13 razy 11

  Wczoraj w Rzymie zamknięto na 3 tygodnie WSZYSTKIE KOŚCIOŁY. Następny ruch Polskiego Episkopatu.

 • C ZA

  Oceniono 21 razy 11

  Na szczęście nasze procedury są "najlepsze". Wszyscy nam ich "zazdroszczą". Dlatego wirus w Polsce "nie ma szans", jak powiedział premier Mateusz Morawiecki.

 • borsuk07

  Oceniono 12 razy 10

  Codziennie ladują samoloty w Warszawie z AZJI. To USA wstrzymała loty a nie Polska. Czy ktoś w końcu się obudzi że pasażer jeden z wirusem Wuhan to może być śmierć np. Kogoś z TWOJEJ RODZINY

 • jacek_iwan

  Oceniono 8 razy 8

  Wstrzymano także ruch pociągów z Bydgoszczy do: Kcyni, Żnina, Janowca Wielkopolskiego, Golubia-Dobrzynia, Ciechocinka i Rzeszowa. Oraz do Monachium i Paryża.Tak na wszelki wypadek. Już jakiś czas temu ;)

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 10 razy 8

  Kogo świat uznaje za kraj "podwyższonego ryzyka" widać po kursie CHF do PLN

 • arreis65

  Oceniono 6 razy 6

  podobno najbezpieczniejsze jest lotnisko w Radomiu :-)))

 • mawiro

  Oceniono 12 razy 6

  Zdrowa nie wymodlimy na niedzielnych mszach. Czas zrozumieć, że klechy to szamani. Dla kasy zrobią wszystko. Jak się bronić przed wirusem? Kilka prostych sposobów: www.youtu.be/5-BQMv0ppuQ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX