Donald Trump spotkał się z brazylijskim urzędnikiem, u którego wykryto koronawirusa. "Nie martwię się"

Prezydent USA Donald Trump spotkał się z brazylijskim urzędnikiem, u którego wykryto zakażenie koronawirusem - podaje agencja Bloomberg. Chodzi o Fabio Wajngartena, sekretarza ds. komunikacji prezydenta Jaira Bolsonaro.

Fabio Wajngarten był jednym z członków delegacji prezydenckiej podczas podróży na Florydę na początku tego tygodnia. Po spotkaniu media społecznościowe obiegło zdjęcie, na którym sekretarz pozował obok Donalda Trumpa z czapką opatrzonym hasłem "Make Brazil Great Again".

>> Najnowsze informacje z kraju i ze świata - śledź naszą relację>>

Koronawirus. Bolsonaro pod obserwacją, Trump się nie przejmuje

Sam Jair Bolsonaro odwołał dzisiejsze spotkania i przebywa w swojej rezydencji pod obserwacją lekarzy. "Prezydencka służba medyczna podejmuje wszelkie środki zapobiegawcze w celu ochrony zdrowia prezydenta i wszystkich osób, które towarzyszyły mu podczas ostatniej podróży do USA" - czytamy w oświadczeniu służb.

Z kolei Donald Trump, którego zapytano, czy obawia się zakażenia, stwierdził, że się "nie martwi". Reporterom, którzy dopytywali o spotkanie z brazylijską delegacją, powiedział: - Nie robiliśmy niczego nadzwyczajnego. Po prostu przez jakiś czas siedzieliśmy obok siebie - cytuje Bloomberg.

Zobacz wideo Co musisz wiedzieć o koronawirusie? [Wideo Głównego Inspektoratu Sanitarnego]

Koronawirus. Kwarantannie poddał się Justin Trudeau wraz z żoną

Tuż po powrocie z Londynu kwarantannie poddał się natomiast premier Kanady. Jak donosi Onet, żona Justina Trudeau, Sophie Grégoire Trudeau, ma ponoć objawy, które mogą wskazywać na zakażenie koronawirusem, m.in. gorączkę.

Trudeau, choć podda się kwarantannie i odpowiednim badaniom, nie będzie jednak odpoczywał w domu. Ogłoszono, że na tyle, na ile pozwoli mu izolacja, będzie nadal pełnił obowiązki, m.in. kontaktując się ze współpracownikami za pośrednictwem telefonu.

Zobacz też:

***

W piątek gościem porannej rozmowy Gazeta.pl o godz. 8.00 będzie dr Paweł Grzesiowski, immunolog, jeżeli chcesz zapytać o wszystkie sprawy związane z koronawirusem pisz do nas: redakcjagazetapl@agora.pl

W piątek gośćmi porannej rozmowy gazeta.pl będą dr Paweł Grzesiowski, immunolog oraz minister Jadwiga Emilewicz.W piątek gośćmi porannej rozmowy gazeta.pl będą dr Paweł Grzesiowski, immunolog oraz minister Jadwiga Emilewicz. Grafika: redakcja

Więcej o: