Kosiniak-Kamysz: Przesuńmy wybory, jeśli jest taka potrzeba. "Życie i zdrowie Polaków są święte"

Wybory prezydenckie 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał, że w związku ze zwiększającą się liczbą przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce, kampania prezydencka schodzi na dalszy plan. Kandydat PSL uważa, że jeśli będzie taka potrzeba, to termin wyborów powinien zostać przesunięty.

Lider PSL przyznał, że niektóre decyzje rządu w sprawie koronawirusa powinny zostać wprowadzone wcześniej. Dotyczy to zwłaszcza kontroli samochodów i autokarów wracających z Włoch - drugiego kraju na świecie z największą liczbą zakażeń.

Władysław Kosiniak-Kamysz o przesunięciu wyborów prezydenckich: Święte jest życie i zdrowie Polaków

- W tym momencie kampania schodzi na dalsze tory. (...) Odwołaliśmy spotkania masowe, kampania zupełnie się zmieniła. Jeśli trzeba będzie przesunąć termin wyborów, taka decyzja powinna być podjęta. Święte jest życie i zdrowie Polaków, a nie termin wyborów - mówił w programie Polsat NewsWładysław Kosiniak-Kamysz.

Kandydat w wyborach prezydenckich apelował też do osób starszych, by prosili swoją rodzinę o zrobienie im zakupów. Polityk, który ukończył Collegium Medicum na UJ w Krakowie podkreśla, że osoby te są bardziej narażone na zakażenie, dlatego też powinny powstrzymać się od wychodzenia z domu.

Zgodnie z ostatnim komunikatem Ministerstwa Zdrowia liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 47 pacjentów. W czwartek zmarła też pierwsza w Polsce pacjentka, która leczona była na COVID-19 w szpitalu w Poznaniu. W związku ze zwiększającą się liczbą zakażeń Łukasz Szumowski zapowiedział wprowadzenie rozporządzenia o stanie zagrożenia epidemicznego w Polsce.

Zobacz wideo Kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Tak działają służby [Źródło: tvn24/x-news]

 W piątek gościem porannej rozmowy Gazeta.pl o godz. 8.00 będzie dr Paweł Grzesiowski, immunolog, jeżeli chcesz zapytać o wszystkie sprawy związane z koronawirusem pisz do nas: redakcjagazetapl@agora.pl

Więcej o: