Koronawirus w Polsce. NFZ: Lekarze specjaliści mogą udzielać pacjentom teleporad

Już nie tylko lekarze rodzinni, ale także lekarze specjaliści będą udzielać pacjentom teleporad. Zdalny kontakt pacjenta z lekarzem ma ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.

Od pewnego czasu polscy pacjenci mogą korzystać z teleporad medycznych i bez wychodzenia z domu skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Taką możliwość oferują placówki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w całej Polsce, których lista dostępna jest TUTAJ. Od 11 marca 2020 roku teleporad udzielają także lekarze specjaliści.

Zobacz wideo Umowy śmieciowe a kwarantanna.

Teleporady u specjalistów. Pacjent może otrzymać zdalnie e-zwolnienie lub e-receptę

Z wizyty lekarskiej na odległość mogą skorzystać m.in. pacjenci poradni onkologicznych, kardiologicznych i neurologicznych, którzy pozostają pod stałą opieką specjalistów i wymagają okresowej kontroli. Teleporady realizowane są zgodnie z ustalonym planem leczenia i stanem klinicznym pacjenta - informuje Narodowy Fundusz Zdrowia

- Dzięki zdalnemu kontaktowi pacjenta ze swoim lekarzem, znacznie ograniczamy możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Teleporada zwiększa bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego i jednocześnie jest traktowana na równi z wizytą w gabinecie lekarskim – powiedział prezes NFZ Adam Niedzielski.

Pacjent, który skorzysta z teleporady, może otrzymać m.in. e-zwolnienie, e-receptę lub sugestię konieczności bezpośredniej wizyty w placówce medycznej lub kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną. NFZ zapewnia, że teleporady nie uniemożliwią bezpośrednich wizyt u lekarzy.

Więcej o:
Komentarze (9)
Koronawirus w Polsce. NFZ: Lekarze specjaliści mogą udzielać pacjentom teleporad
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 6 razy 6

  Będą również podłączali do telerespiratorów?

 • putin2000

  Oceniono 4 razy 4

  Porady lekarski przez telefon, ale na mszę do katabasa trzeba się osobiści zgłosić :)

 • kiesier

  Oceniono 4 razy 4

  Nagle nikt nie mówi że lekarze to roszczeniowe darmozjady, Nikt z posłów PIS nie krzyczy "NIECH JADĄ", nikt nie patrzy ile zarabiają i że to przecież za dużo.

  Wszyscy w rządzie za to mówią jaką dobrą, odpowiedzialną i ważną pracę wykonują jak są potrzebni i ogólnie najwspanialsi lekarze na świecie.

  Za chwilę zaczną chwalić pod niebiosa Owsiaka który kupił setki respiratorów - dziś na wagę złota.

  Obłuda aż się wylewa, a pamięć i szacunek skończą się wraz z przeminięciem epidemii.

 • plobywatel

  Oceniono 2 razy 2

  U mnie w przychodni nie możliwe. Wizyty , recepty, zlecenia na badania ,analogowo'

 • zgred151

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli wracamy do metod Kaszpirowskiego . Adin ,dwa, tri, czetyrie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX