Zakażony koronawirusem gen. Jarosław Mika leczy się w Warszawie. Czuje się "super"

Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych generał Jarosław Mika zaraził się koronawirusem. Doszło do tego podczas konferencji dowódców zaangażowanych w ćwiczenie Defender Europe 2020. W wywiadzie dla "Super Expressu" gen. Mika powiedział, że czuje się "super". Wojskowy leczy się w warszawskim szpitalu przy ul. Szaserów.

Generał Jarosław Mika zakaził się koronawirusem SARS-CoV-2 podczas wojskowej narady w niemieckim mieście Wiesbaden. Już po powrocie do Polski dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych otrzymał informację od dowódcy US Army Europe, że jeden z uczestników konferencji, szef sztabu włoskiej armii gen. Salvatore Farina, jest chory. Kiedy gen. Mika dowiedział się o tym, udał się do szpitala na ul. Szaserów w Warszawie i poddał się badaniom.

Zobacz wideo Koronawirus może wywołać recesję. Co z firmami, miejscami pracy i ratami kredytów?

Gen. Jarosław Mika: Widzę wielką dbałość nie tylko o pacjentów, ale również o bezpieczeństwo

Generał Mika wrócił do Polski samolotem wojskowym. Podróż odbyła się w piątek 6 marca, a w poniedziałek 9 marca dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych trafił do szpitala. Wszystkie osoby, które towarzyszyły mu w podróży, zostały objęte kwarantanną. Gen. Mika przyznał w rozmowie z "Super Expressem", że w jego przypadku symptomy koronawirusa były niewidoczne. Na pytanie o to, jak się dziś czuje, odpowiedział, że "super".

- Powiem szczerze, że jestem bardziej wypoczęty, niż w pracy, bo przez ostatnie dwa dni nie jestem aktywny tak bardzo jak na co dzień. (...) Jestem wszystkim niezmiernie wdzięczny, zwłaszcza personelowi Wojskowego Instytutu Medycznego. Widzę tu na każdym kroku wielką dbałość nie tylko o pacjentów, ale również o bezpieczeństwo i zachowanie wszelkich procedur - powiedział gen. Mika w rozmowie z "SE", mówiąc, że opieka szpitalna jest bardzo dobra. 

Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych powiedział także, że po tym, jak trafił do szpitala, miał kontakt z generałem, od którego zaraził się koronawirusem.

- Zadzwonił i powiedział: "Przepraszam, Jarosław, że cię zaraziłem". Odpowiedziałem mu na to, że przecież nie mógł wiedzieć. On zresztą twierdzi, że też pomimo choroby nie ma żadnych symptomów - stwierdził gen. Mika. 

Przeczytaj także: 

Więcej o:
Komentarze (74)
Zakażony koronawirusem gen. Jarosław Mika leczy się w Warszawie. Czuje się "super"
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 17 razy 7

  Leży w szpitalu na Szaserów? Może jeszcze w apartamencie Prezesa? :-)

 • jaja-kaczora

  Oceniono 12 razy 6

  a moze sWIRUS Antek M. specjalista smolenski za tym Wirusem stoi? Pyta furman Otto z Tworkowa

 • jaja-kaczora

  Oceniono 12 razy 6

  A kaczka kulawa z Zoliborza dalej roznosi KACZE WIRUSY? Albo jak w czasie stanu wojennego schowala sie pod sukienka mamusi? Pyta furman Otoo z Tworkowa

 • stamina

  Oceniono 18 razy 6

  Generałowie, politycy (zwłaszcza prezes), biskupi i prawicowi dziennikarze mogą czuć się bezpiecznie. Dla nich jakby co respiratory się znajdą, wszak to kwiat narodu powstałego z kolan.

 • ad2009

  Oceniono 6 razy 4

  Na sam widok generalskiej twarzy, zbrojnej w wąs i zmarszczone brwi, koronowirus wymięka...Jak do tego dolozyc zawadiacko zalozony beret to nawet ruscy odpuszczą..

 • wojtusz

  Oceniono 6 razy 4

  Facet ma ładną nadwagę. Ciekawe jak zalicza testy sprawnościowe(jeżeli w ogóle).

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 8 razy 4

  Dlaczego generał miał zrobione badania w kierunku zarażenia koro? Przecież nie miał widocznych objawów. To wbrew zaleceniom MZ, przynajmniej skierowanych do nas, szaraczków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX