Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Już 47 zakażonych pacjentów

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych trzech przypadkach pacjentów zakażonych koronawirusem. Łącznie w Polsce z tego powodu leczonych jest już 47 pacjentów.
Zobacz wideo Kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce. Tak działają służby [Źródło: tvn24/x-news]]

Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Twittera poinformowało o trzech kolejnych przypadkach osób zakażonych koronawirusem. Są to dwie osoby z województwa podkarpackiego oraz jednej osoby z województwa wielkopolskiego. Pacjenci przebywają w szpitalach w Rzeszowie i Poznaniu. 

47 przypadków koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło trzech nowych zakażonych

Kolejne trzy osoby zwiększają w czwartek 12 marca bilans osób zakażonych koronawirusem w Polsce do 47 pacjentów. Tego samego dnia rano resort zdrowia przekazał informację o 13 pacjentach, których badania potwierdziły chorobę COVID-19.

Wyniki te dotyczą dwóch osób z województwa mazowieckiego, czterech osób z województwa lubelskiego, trzech osób z województwa dolnośląskiego, trzech osób z województwa śląskiego i jednej osoby z województwa łódzkiego. Pacjenci przebywają na oddziałach zakaźnych szpitali w Warszawie, Lublinie, Wrocławiu, Oleśnicy, Sosnowca, Chorzowa, Zawiercia i Łodzi.

W sumie po sześć przypadków zakażeń koronawirusem odnotowanych zostało w województwie mazowieckim i lubelskim. Jak podaje Polsat dotychczas najwięcej zakażonych, 11 osób, leczonych jest na Śląsku w szpitalach w Sosnowcu, Chorzowie, Zawierciu, Raciborzu i Cieszynie.  

W związku z zagrożeniem koronawirusem rząd wprowadził od środy dodatkowe środki ostrożności. Od poniedziałku 16 marca zamknięte zostaną szkoły, przedszkola i uniwersytety na co najmniej dwa tygodnie. Odwołane zostają też wszystkie imprezy masowe oraz wydarzenia organizowane przez kina, teatry, opery czy muzea. 

W piątek gościem porannej rozmowy Gazeta.pl o godz. 8.00 będzie dr Paweł Grzesiowski, immunolog, jeżeli chcesz zapytać o wszystkie sprawy związane z koronawirusem pisz do nas: redakcjagazetapl@agora.pl .