Specustawa ws. koronawirusa. W czwartek posiedzenie dwóch komisji, w piątek - Senatu

W najbliższy czwartek w Senacie odbędzie się posiedzenie połączonych komisji zdrowia i ustawodawczej. Senatorowie pochylą się nad specustawą dot. koronawirusa. Specjalne posiedzenie Senatu w tej sprawie zaplanowano z kolei na piątek.

- Chcieliśmy poinformować o rozpoczętych pracach związanych z projektem dotyczącym ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa. Prace w Senacie zostały już rozpoczęte. Jesteśmy po wspólnych ustaleniach z biurem legislacyjnym. Projekt jest już opiniowany, zamówiliśmy także dodatkowe ekspertyzy związane z projektem - mówił podczas konferencji prasowej senator Krzysztof Kwiatkowski.

Poinformował również, że na czwartek 5 marca zwołano wspólne posiedzenie dwóch komisji: zdrowia i ustawodawczej. W tym dniu prace komisji nad projektem dot. koronawirusa mają zostać rozpoczęte i zakończone. 

Posiedzenie Senatu ws. specustawy o koronawirusie w najbliższy piątek

Senat zbierze się z kolei w piątek 6 marca. Obrady wyższej izby parlamentu będą dotyczyć tylko jednego tematu - specustawy dotyczącej koronawirusa. 

- Podjąłem decyzję, po konsultacji z członkami Prezydium Senatu, o zwołaniu posiedzenia Senatu w piątek o godzinie 15. Będzie tylko jeden punkt - ustawa, która przyjdzie do nas z Sejmu, a dotyczy koronawirusa. Przewiduję uchwalenie tej ustawy w bardzo szybkim trybie - informował wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. 

Zobacz wideo Uczennica z podejrzeniem koronawirusa w Kołobrzegu. Szkoła pozostanie zamknięta do czasu wykluczenia zakażenia

Sejm przegłosował specustawę koronawirusową

Przypomnijmy, że w poniedziałek 2 marca Sejm przegłosował ustawę dotyczącą szczególnych rozwiązań związanych z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa. Za opowiedziało się 400 posłów, 11 było przeciw, 7 wstrzymało się od głosu. Ustawa ta reguluje m.in. przepisy dotyczące zamykania szkół i zmienia prawo budowlane w taki sposób, aby możliwa była szybka budowa szpitali. 

Więcej o: