Specustawa ws. koronawirusa. W czwartek posiedzenie dwóch komisji, w piątek - Senatu

W najbliższy czwartek w Senacie odbędzie się posiedzenie połączonych komisji zdrowia i ustawodawczej. Senatorowie pochylą się nad specustawą dot. koronawirusa. Specjalne posiedzenie Senatu w tej sprawie zaplanowano z kolei na piątek.

- Chcieliśmy poinformować o rozpoczętych pracach związanych z projektem dotyczącym ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa. Prace w Senacie zostały już rozpoczęte. Jesteśmy po wspólnych ustaleniach z biurem legislacyjnym. Projekt jest już opiniowany, zamówiliśmy także dodatkowe ekspertyzy związane z projektem - mówił podczas konferencji prasowej senator Krzysztof Kwiatkowski.

Poinformował również, że na czwartek 5 marca zwołano wspólne posiedzenie dwóch komisji: zdrowia i ustawodawczej. W tym dniu prace komisji nad projektem dot. koronawirusa mają zostać rozpoczęte i zakończone. 

Posiedzenie Senatu ws. specustawy o koronawirusie w najbliższy piątek

Senat zbierze się z kolei w piątek 6 marca. Obrady wyższej izby parlamentu będą dotyczyć tylko jednego tematu - specustawy dotyczącej koronawirusa. 

- Podjąłem decyzję, po konsultacji z członkami Prezydium Senatu, o zwołaniu posiedzenia Senatu w piątek o godzinie 15. Będzie tylko jeden punkt - ustawa, która przyjdzie do nas z Sejmu, a dotyczy koronawirusa. Przewiduję uchwalenie tej ustawy w bardzo szybkim trybie - informował wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. 

Zobacz wideo Uczennica z podejrzeniem koronawirusa w Kołobrzegu. Szkoła pozostanie zamknięta do czasu wykluczenia zakażenia

Sejm przegłosował specustawę koronawirusową

Przypomnijmy, że w poniedziałek 2 marca Sejm przegłosował ustawę dotyczącą szczególnych rozwiązań związanych z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa. Za opowiedziało się 400 posłów, 11 było przeciw, 7 wstrzymało się od głosu. Ustawa ta reguluje m.in. przepisy dotyczące zamykania szkół i zmienia prawo budowlane w taki sposób, aby możliwa była szybka budowa szpitali. 

Więcej o:
Komentarze (24)
Specustawa ws. koronawirusa. W czwartek posiedzenie dwóch komisji, w piątek - Senatu
Zaloguj się
 • zraluk7

  Oceniono 7 razy 5

  Co konkretnie jest w tej ustawie? Możliwość wydawania dekretów przez prezesa polskęzbawa?

 • hardy01

  Oceniono 4 razy 4

  czy ta ustawa ustanawiająca stan wyjątkowy i ograniczająca konstytucyjne prawa obywateli zostanie także zaopiniowana przez komisję d/s praw człowieka?

 • mer-llink

  Oceniono 6 razy 4

  To jest ustawa kagańcowa dla całego społeczeństwa.
  M. in. daje jakiejkolwiek Waaaadzy prawo rozwiązania - bez żadnych kryteriów - każdego zgromadzenia, np. opozycji, sędziów....
  I nasza sejmowa opozycja dała się na to nabrać? Śmiszna ta opozycja!
  A juz widzę "sędziego" Nawackiego, który rozgania kolejne zgromadzenie sędziów - korzystając z PiS-owskiej ustawy.
  Cała nadzieja, że Senat to zmieni. A przynajmniej dobitnie wskaże, że to skok na państwo.
  Panie MArszałku Grodzki! Dotąd wykonał Pan same dobre ruchy. Pora na kolejny.

 • pascvale

  Oceniono 5 razy 3

  Tzw. opozycja obdarowała pis "bronią atomową" pozwalającą wprowadzić w każdej chwili stan wyjątkowy. Trzeba mieć ograniczoną wyobraźnię aby w przypadku nie posiadania większości parlamentarnej dawać taki oręż facetowi o zapędach dyktatorskich, bo nie ma co się oszukiwać pis to nie partia tylko fanatycy wierni wodzowi.

 • zwierzoczlekoupior

  Oceniono 7 razy 3

  gdybyscie pisiaki nie wiedzieli to podpowiadam. W starciu z wirusem macie takie same szanse, jak reszta spoleczenstwa. W tym wypadku rzad sie sam nie wyzywi.

 • scarletscarab

  Oceniono 2 razy 2

  Sorry, ale po co dodatkowe szpitale, skoro te co juz istnieja sa zamykane z braku personelu medycznego? Kolejny sposob na pisowska samowolke? Srebrne "szpitale" wiezowe?...

 • mariolaszyszkowska

  Oceniono 1 raz 1

  Cytat : "senatorowie pochylą się nad ustawą" - pochylić się można aby zawiązać buty ! Co za idiotyczne zdanie !
  Poza tym, (nawet z poziomu zwykłego obywatela) widać drugie dno tej "ustawy" ! Daje ona szeroką i niczym nieuprawnioną władzę wszelkiej maści mundurowym i innym politycznym decydentom. Jeśli Senat to zaakceptuje - biada nam, Polakom !!!

 • sselrats

  Oceniono 3 razy 1

  A kiedy specustawa na nowego koranowirusa z Grecji?

 • doomsday

  Oceniono 5 razy 1

  Żydzi z Rządu z Morawieckim, Szumowskim i Kaczyńskim na pewno nie zainteresują się losem kilkudziesięciu tysięcy pacjentów Wojewódzkich Szpitali dla Nerwowo Chorych, np. Dziekanka,, Kocborowo, Rybnik, Świecie, Lubiąż, itp. Przebywa tam średnio po ok. 1000 pacjentów ze szkieletowym personelem średnio 300 etatów. Stłoczenie na salach jest ogromne i wynosi po ok. 20-25 pacjentów. Warunki higieniczne, to 100 pacjentów na jeden kibel i jedną zardzewiałą wannę. Stawaka żywieniowa, to 3 zł na dzień.
  Żydzi w Polsce, to ok. 10% ogólnej populacji, którzy żyją praktycznie w innym państwie.
  Oni nie trafiają do psychuszek, a leczeni są w komfortowych Klinikach Psychiatrycznych
  przy Uniwersytetach Medycznych w dużych miastach wojewódzkich.
  Możemy się spodziewać masowej eutanazji pacjentów Wojewódzkich Szpitali Psychiatrycznych w najbliższych tygodniach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX