16-latka twierdzi, że odzyskała wzrok dzięki modlitwie. Biskup opowiada, jak do niej zadzwonił

16-letnia Jimena twierdzi, że doświadczyła cudownego ozdrowienia podczas Światowych Dni Młodzieży. Hiszpanka od dwóch lat mierzyła się z poważnym problemem krótkowzroczności. "Zaczęłam płakać, bo chciałam wyzdrowieć. (...) Kiedy otworzyłam oczy, widziałam doskonale" - relacjonuje.

Organizacja tegorocznych Światowych Dni Młodzieży przypadła Lizbonie (stolicy Portugalii). Do miasta napłynęło około miliona przyjezdnych, chcących wziąć udział w tym ważnym dla chrześcijan wydarzeniu. Wśród nich była Jimena, 16-letnia Hiszpanka. Dziewczyna twierdzi, że w trakcie ŚDM odzyskała wzrok.

Zobacz wideo Ukraina zdemontowała herb ZSRR z pomnika "Matki Ojczyzny". Zastąpił go trójząb

"Cud" na ŚDM w Lizbonie. Hiszpanka twierdzi, że odzyskała wzrok

O rzekomym cudzie wspomniał w niedzielę (6 sierpnia) przy okazji konferencji podsumowującej udział hiszpańskiej społeczności w ŚDM Juan José Omella, przewodniczący Konferencji Episkopatu Hiszpanii (CEE) i kardynał arcybiskup Barcelony. Duchowny poznał historię 16-letniej Jimeny za pośrednictwem zakonnicy zaprzyjaźnionej z rodziną nastolatki. Biskup osobiście zadzwonił do dziewczyny, by poznać szczegóły niezwykłego wydarzenia.

Jimena o doświadczeniach z ŚDM: Kiedy otworzyłam oczy, widziałam doskonale

Według relacji 16-letniej Jimeny chorującej od dwóch lat na krótkowzroczność, jak co rano obudziła się, postrzegając świat w formie skrajnie zamazanego obrazu. Jej możliwości widzenia zostały ograniczone do zaledwie pięciu procent. Na Światowe Dni Młodzieży obywatelka Hiszpanii przyjechała z grupą z Opus Dei. Dziewczyna twierdzi, że niespodziewanie odzyskała wzrok po odmówieniu modlitwy i przyjęciu komunii. "Zaczęłam płakać w ławce, bo chciałam wyzdrowieć, a to był ostatni dzień nowenny do Matki Bożej Śnieżnej. - cytuje jej słowa portal Euro Weekly News. Jimena powiedziała również, że dzień, w którym doszło do ozdrowienia (5 sierpnia), traktuje jak swoje nowe narodziny.

Więcej o: