Domowy oprysk na komary. Kosztuje grosze, trzyma owady na dystans

Urządzenie grilla czy kolacji podanej na tarasie może zrujnować obecność komarów. Jak się przed nimi uchronić? Zastosuj oprysk domowej roboty, który kosztuje grosze, nie obciąża środowiska, a przy tym skutecznie odgania niepożądane owady.

Komary uchodzą za jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na świecie. Ich ugryzienia bywają bolesne i irytujące, a charakterystyczny dźwięk wydawany podczas lotu potrafi wyprowadzić z równowagi. W niektórych krajach jest również utożsamiany z niebezpiecznymi chorobami przenoszonymi w trakcie wypijania krwi z ofiary. Obecność tych owadów potrafi skutecznie zrujnować miły czas spędzany w ogrodzie czy lesie. Aby uniknąć nieprzyjemnego swędzenia, rozdrapanych ran oraz irytacji spowodowanej ich bzyczeniem warto zaopatrzyć się w środki odstraszające.

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Niekonwencjonalne sposoby na komary. Jaka jest alternatywa dla typowych środków?

W ofercie sklepów znajdziemy całą masę patentów stworzonych z myślą o pozbywaniu się bądź odganianiu komarów. Wśród konwencjonalnych możemy wymienić: pułapki na prąd, packi na owady, aerozole i kremy. Niekonwencjonalne bywają zaskakujące, ale niestety rzadko ich działanie można uznać za zadowalające. Nietypowe produkty poświęcone problemowi komarów to na przykład: świeczki zapachowe, bransoletki zapachowe, rośliny, których te owady rzekomo nie lubią czy aplikacja na telefon emitująca ultradźwięki. Ze sprawdzonych domowych sposobów przekazywanych z pokolenia na pokolenie wyróżnia się natomiast olejek waniliowy, który w sytuacji awaryjnej skutecznie uratuje nas przed pogryzieniem.

Domowy oprysk na komary. Zrobisz go z zaledwie trzech składników

Aby zaoszczędzić na drogich środkach i przy okazji odciążyć planetę warto postawić na samodzielne przygotowanie domowego oprysku na komary. Według przepisu z tiktokowego profilu Ecoconsciouschristina wystarczą do tego zaledwie trzy składniki. Użytkowniczka kryjąca się za kontem w social mediach mierzy się z problemem alergii na ukąszenia komarów u swojego dziecka, a ten przepis pomaga jej przetrwać okres największego nagromadzenia tych owadów.

Do przygotowania domowego oprysku potrzebujemy około 100 mililitrową buteleczkę z atomizerem, wodę przefiltrowaną lub destylowaną, napar bądź hydrolat z oczaru wirginijskiego, a także olejek eteryczny. Wybrać możemy spośród trzech wariantów zapachowych: drzewa herbacianego, mięty pieprzowej bądź eukaliptusa. W pierwszej kolejności łączymy wodę z naparem, zachowując proporcję 1:1. W kolejnym kroku do całości dodajemy od 5 do 8 kropli wybranego olejku eterycznego. Oprysk należy wstrząsać przed każdym użyciem.

Jak odstraszyć komary? Ten jeden produkt i tak wyrzucasz do kosza

Szybkim domowym patentem na pozbycie się uciążliwego towarzystwa jest wykorzystanie składnika, który i tak ląduje zazwyczaj w naszym koszu. Mowa tu o fusach pozostałych po zaparzeniu kawy. Wysuszony produkt umieść na miseczce bądź naczyniu, które dobrze znosi działanie wysokich temperatur. Po podpaleniu z fusów zacznie unosić się dym, który skutecznie zniechęci przebywające w pobliżu komary, skłaniając je do odlotu.

Więcej o: