Sukces Ukrainy pod Bachmutem. Żołnierze odzyskali tereny. Brygada potwierdziła doniesienia Prigożyna

Ukraińska brygada odniosła sukces pod Bachmutem. Odzyskano tereny okupowane przez Rosję. Siły zbrojne Ukrainy potwierdziły doniesienia szefa Grupy Wagnera Jewgienija Prigożyna o rzekomej ucieczce rosyjskich żołnierzy z pozycji bojowych.

Wojna w Ukrainie trwa. Zmagania żołnierzy w pobliżu Bachmutu doprowadziły do sukcesu Ukrainy. Odbito kilka kilometrów terytorium. Ponadto schwytano rosyjskich jeńców wojennych. 3. Brygada Szturmowa Sił Zbrojnych Ukrainy potwierdziła doniesienia dowódcy Grupy Wagnera.

Zobacz wideo Komisja ds. wpływów rosyjskich? "Pomysł rodem z cywilizacji wschodniej, jak rosyjska czy białoruska"

Sukces ukraińskiej armii pod Bachmutem

Ukraińska jednostka wojskowa poinformowała w środę 10 maja, że odniosła sukces w pobliżu Bachmutu, który był głównym celem ofensywy Moskwy. W ciągu dwóch dni działań ofensywnych na południowo-zachodnich obrzeżach miasta pokonano wielu okupantów i schwytano pięciu jeńców. Żołnierze zniszczyli również rosyjski sprzęt.

Jak donosi Agencja Reutera, jednostka została utworzona w zeszłym roku z nacjonalistycznego Batalionu Azow. Jego założyciel Andrij Biłecki poinformował, że szósty wraz z siódmym szwadronem rosyjskiej brygady zostały prawie całkowicie zniszczone. Spod sił okupanta wyzwolono terytorium o wymiarach 3 km na 2,6 km. 

Rosjanie uciekali z pozycji bojowych? Ukraińska brygada potwierdza słowa Prigożyna

Ukraińscy żołnierze rozgromili rosyjską brygadę piechoty, która według dowódcy Grupy Wagnera miała uciekać z pozycji bojowych. Zdarzenie miało rozegrać się na południowo-zachodnich obrzeżach Bachmutu. Jewgienij Prigożyn poinformował o tym we wtorek. Nie zabrakło również wielu oskarżeń w kierunku rosyjskiego ministerstwa.

- Nasza armia ucieka. 72. Brygada opuściła dziś rano trzy kilometry kwadratowe, gdzie straciłem około 500 ludzi - powiedział Prigożyn, jak informowała Agencja Reutera. Dowódca Grupy Wagnera dwukrotnie w ciągu ostatnich dni zapowiadał, że jeżeli rosyjskie ministerstwo nie rozwiąże problemu z brakami w zaopatrzeniu, jego ludzie wycofają się z Bachmutu. W odpowiedzi miał otrzymać rozkaz, który informował go o konsekwencjach takiego działania. Ministerstwo rzekomo ostrzegło, że osoby, które odejdą, zostaną oskarżone o zdradę.

Więcej o: