Retrogradacja Merkurego w Byku - kiedy wypada i co oznacza? Czego unikać w tym czasie?

21 kwietnia rozpoczyna się retrogradacja Merkurego, która potrwa aż do 15 maja. Wówczas planeta ta wchodzi w ruch wsteczny. Niektórzy astrologowie uważają, że sytuacja ta sprzyja kłótniom, pomyłkom i gwałtownym decyzjom. Co może wydarzyć się w najbliższym miesiącu?

Każda z planet ma czas pozornego ruchu wstecznego - wówczas obserwującym z Ziemi wydaje się, że poruszają się one raz do przodu, a raz do tyłu. W astrologii czas ten nazywany jest retrogradacją. Od piątku 21 kwietnia zaczyna się retrogradacja Merkurego. Co to oznacza?

Retrogradacja Merkurego - co oznacza?

Według astrologów podczas retrogradacji którejkolwiek z planet warto skupić się na działaniach, które zaczynają się od "re", np. renowacji czy rekonwalescencji. Warto więc zaplanować od 21 kwietnia do 15 maja wszelkie zabiegi związane z odnową - relacji, swojego zdrowia, domu czy spraw zawodowych. Merkury oznacza też bliskie podróże, młodsze rodzeństwo i małe, domowe zwierzęta - być może to obszary, którym trzeba się będzie uważniej przyjrzeć. 

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Podczas retrogradacji warto zająć się sprawami, które od dawna były odkładane. Zdobywanie nowej wiedzy lub umiejętności jest szczególnie mile widziane. Warto zapisać się na kursy, zajęcia czy warsztaty, na których udoskonalimy się zawodowo lub poznamy nowe sposoby spędzania czasu. 

Porządkowanie podczas retrogradacji możemy potraktować także bardziej dosłownie - robiąc porządek w zdjęciach, dokumentach na komputerze, usuwając niepotrzebne maile, oddając ubrania, z których nie ma już pożytku. Warto to też potraktować metaforycznie i uporządkować swoje myśli, uczucia czy wspomnienia. Umysł ma tendencję zwracać się w tym czasie do wewnątrz, co na pewno lepiej odbiorą introwertycy.

Kto może oczekiwać dobrych zmian po retrogradacji Merkurego w Byku?

Retrogradacja w Byku zachęca do podejmowania odważnych decyzji o zmianach, które korzystnie wpłyną na nasze poczucie bezpieczeństwa, stabilizację i spokój. Lepiej unikać ryzykownych inwestycji. Zamiast tego warto skupić się na tym, jak możemy zainwestować sami w siebie. Ze względu na retrogradację w Byku, największe zmiany mogą nastąpić dla osób urodzonych właśnie pod tym znakiem zodiaku. Merkury jest też planetą Panien i Bliźniąt, dlatego one również mogą oczekiwać pozytywnych zmian.

Byki, Panny i Bliźnięta mają szans odnaleźć zgubę, wyciągać mądre wnioski i uporządkować bałagan. Uważać trzeba jednak na 5 i 19 maja - wówczas lepiej dokładnie przyjrzeć się swoim finansom.

Astrologowie uważają, że podczas tegorocznej retrogradacji Merkurego mogą wystąpić problemy z nieruchomościami, rolnictwem, umowami, pieniędzmi czy handlem. Przewidują wystąpienie błędów w komunikacji i dezinformacji. Należy uważać na promocje i oferty, które mogą nas wywieźć w pole.

Więcej o: