Msza święta online w Wielki Piątek 2023. Gdzie i o której oglądać m.in. drogę krzyżową z Watykanu? [LISTA]

Msza święta online lub w telewizji to alternatywa dla osób, które nie mogą osobiście uczestniczyć w uroczystościach w kościele. Wiele osób szuka też informacji o tym, gdzie i o której oglądać drogę krzyżową z Watykanu. Więcej informacji na temat mszy online w Wielki Piątek w naszym arykule.

W Wielki Piątek wierni mają znaleźć czas na refleksję nad męczeńską śmiercią Chrystusa. Dzień ten jest zazwyczaj czasem powagi, skupienia i wzmożonej pobożności. Tego dnia w kościołach nie sprawuje się liturgii eucharystycznej, jednak w ramach obchodów wielkopiątkowych organizowane są nabożeństwa drogi krzyżowej. 

Najważniejsza dla wiernych droga krzyżowa organizowana jest przez Watykan. W tym roku ze względu na stan zdrowia papieża Franciszka nadal nie wiadomo, czy papież osobiście poprowadzi tę uroczystość z rzymskiego Koloseum. Tekst rozważań ma zostać udostępniony przez Stolicę Apostolską dopiero 7 kwietnia późnym popołudniem. 

Zobacz wideo Testujemy menu wielkanocne od Magdy Gessler. Czy warto wydać prawie 300 zł na cztery potrawy?

Wielkanoc w Watykanie. Uroczystości zaplanowane na 7 kwietnia - Wielki Piątek

O godzinie 17:00 w Watykanie rozpocznie się uroczystość Męki Pańskiej. Transmisja z tego zdarzenia prowadzona będzie przez TV Trwam. O godzinie 21:15 zacznie się droga krzyżowa w Koloseum. Transmisje z tej uroczystości zaczną się o godzinie 20:55 na kanałach TVP1 i TVP Polonia. 

Wielki Piątek 2023 - msze święte w telewizji

Msze święte w Wielki Piątek będzie można oglądać w telewizji w następujących godzinach:

  • 17:00 - Liturgia Wielkiego Piątku pod przewodnictwem papieża Franciszka (TV Trwam)
  • 17:30 - Triduum Paschalne: Wielki Piątek (TVP 1 i TVP Polonia)
  • 20:55 - Uroczysta Droga Krzyżowa z udziałem papieża Franciszka (TVP 1 i TVP Polonia)
  • 21:15 - Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: Liturgia pod przewodnictwem Papieża Franciszka (TV Trwam)

Wielki Piątek 2023 - msze święte online

Gdzie szukać transmisji mszy świętych online? Najłatwiej robić to wpisując na kanale YouTube hasło "droga krzyżowa 2023 na żywo". Wiadomo, że transmisje drogi krzyżowej planują takie kanały, jak Telewizja Misericordia. Transmisję poprowadzi też parafia pw. NMP Bolesnej Wrocław-Strachocin, Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie czy parafia pw. św. Rocha w Poznaniu.

Więcej o: