Zmiana czasu 2023. Kiedy przestawiamy zegarki na czas letni? To już niebawem!

Dokonywana co roku zmiana czasu z zimowego na letni zawsze ma miejsce w marcu. W tym jednym wyznaczonym dniu w wielu państwach przestawiamy wskazówki zegarów o jedną godzinę do przodu. Na jaką datę przypada zmiana czasu w 2023 roku?

Do tegorocznej zmiany czasu pozostało zaledwie kilka dni. Dzień staje się zauważalnie dłuższy od nocy, temperatura jest odczuwalnie wyższa, a drzewa wydały już pierwsze pąki - wszystko to utwierdza nas w przekonaniu o nadejściu wyczekiwanej wiosny. Kiedy przestawiamy więc nasze zegarki?

Zobacz wideo Zmiana czasu może być śmiertelna w skutkach

Zmiana czasu na letni 2023. W jaki dzień przestawić zegarki?

Przejście z czasu zimowego na letni ma miejsce zawsze w ostatnią niedzielę marca. W 2023 roku przypada ona na noc z 25 na 26 marca. Przesunięcie wskazówek zegara o godzinę do przodu jest dla nas niestety równoznaczne z utratą jednej godziny snu. Zmiana czasu w urządzeniach elektronicznych takich jak telefon, komputer czy tablet dokona się automatycznie, nie musimy się więc martwić o ich korygowanie. O samodzielną ingerencję w czas będziemy musieli zadbać w przypadku tradycyjnych zegarków analogowych, zegarów wiszących i takich wbudowanych w urządzenia AGD jak piekarnik, lodówka, mikrofala czy płyta indukcyjna.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kleszcz na nagraniu Lasów Państwowych Wiosenna plaga kleszczy w Polsce. Jak uchronić się przed chorobami?

Zmiana czasu. Prawie 80 proc. Polaków jest jej przeciwna

W 2018 roku CBOS na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii przeprowadził sondaż dotyczący dokonywanej dwa razy do roku zmiany czasu. Wśród uczestników badania aż 78,3 proc. była przeciwna idei zmiany czasu pomiędzy letnim a zimowym. Aż 74 proc. ankietowanych uznało, że wolałoby, aby obowiązywał wyłącznie czas letni. Sondaż ponowiono rok później, a ilość przeciwników zmiany czasu zwiększyła się do aż 79,2 proc.

Horoskop tygodniowy 13-19 marca 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby] Horoskop na wiosnę 2023 [WSZYSTKIE ZNAKI ZODIAKU]

Więcej o: