Prima Aprilis 2023. Zabawne pomysły na żarty, dowcipy i psikusy [LISTA]

Prima Aprilis nadchodzi wielkimi krokami. To dzień, w którym wprowadzanie ludzi w błąd, uchodzi na sucho. Jeśli nadal nie masz pomysłu, jak nabrać swoich bliskich, przedstawiamy propozycje żartów.

Prima Aprilis - jak sama nazwa wskazuje - obchodzimy w Polsce 1 kwietnia. Początki dnia żartów sięgają średniowiecza, a nawet starożytności. Zdaniem wielu badaczy święto powiązane jest z rzymskim Veneraliami, które łączyły się ze świętem Fortuny Virilis (patronka ludzkich losów, szczęście i nieszczęścia) i tzw. Cerialiami (wyprawianymi ku czci Ceres - patronki wegetacji i urodzaju).

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl. 

Zobacz wideo Która wersja sałatki jarzynowej najbardziej przypadła nam do gustu? Z porem, jabłkiem, cebulą?

Prima Aprilis. Pomysły na żarty, kawały i psikusy

Prima Aprilis to dzień, w którym wszyscy sprawiamy sobie drobne psikusy. Jeśli nadal nie masz pomysłu, jak nabrać swoich bliskich, przedstawiamy kilka pomysłów.

  1. Można przestawić godziny na zegarkach.
  2. Popularna jest zamiana cukru w cukierniczce na sól.
  3. Warto też ugotować na twardo jajka, a następnie poprosić kogoś o zrobienie jajecznicy.
  4. Aby zrobić żart, wystarczy podejść do komputera, zrobić print screen pulpitu, a następnie ustawić fotografię jako tło pulpitu lub zdjęcie imitujące pobity ekran. 
  5. Sprawdza się także "niedziałający" telewizor. Wystarczy wyciągnąć jedynie wtyczkę z gniazdka.

Uwaga! Ważne, by kawały śmieszyły nie tylko ciebie, ale także drugą stronę. Jeśli nie masz pewności, czy żart faktycznie zostanie doceniony, lepiej się wstrzymaj. Pamiętaj, że każdy ma inne poczucie humoru, a także granice.

śniadanie wielkanocne (zdjęcie ilustracyjne) Dania wielkanocne. Czego nie może zabraknąć na świątecznym stole?

Dzień kłamcy, głupców, kwietniowej ryby... Prima Aprilis w innych krajach

W Europie święto zadomowiło się pod koniec średniowiecza w Hiszpanii i Francji (XIV w.), choć w Anglii mowa o nim była już od końcówki XII stulecia - podaje portal Historia.org. W krajach anglojęzycznych Prima Aprilis jest nazywany "Dniem Głupców. W Wielkiej Brytanii, Australii i RPA żartować można tylko do południa. Francuzi mają "Dzień kwietniowej ryby", Litwini "Dzień kłamcy", a Portugalczycy "Dzień kłamstwa". Szkoci natomiast "polują na głupca".

Rozliczanie PIT za 2022 rok (zdjęcie ilustracyjne) Ulga na leki. Ile wynosi? Którzy pacjenci mogą odliczyć leki od podatku?

Więcej o: