Putin spotkał się z Kadyrowem. Jeden "skręca się z bólu", a drugi "się trzęsie"

W mediach wciąż pojawiają się doniesienia o pogarszającym się stanie zdrowia Władimira Putina. Tym razem przedmiotem analizy stało się nagranie ze spotkania dyktatora z Ramzanem Kadyrowem.

Od początku ataku Rosji na Ukrainę w mediach pojawiają się spekulacje na temat zdrowia Władimira Putina, które podsycają liczne nagrania i zdjęcia z jego publicznych wystąpień dyktatora. W poniedziałek (13 marca) uwagę internautów i dziennikarzy przykuło spotkanie dyktatora z szefem Republiki Czeczeńskiej Ramzanem Kadyrowem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl. 

Zobacz wideo Putin jak Kim Dzong Un! Oto dlaczego woli pancerny pociąg od samolotu

Władimir Putin "siedzi w fotelu, skręca się z bólu i konwulsyjnie chwyta za biurko"

Kanał "Generał SVR" na Telegramie, którego autorem prawdopodobnie jest przebywający na wygnaniu kremlowski generał Viktor Mikhailovich, podkreślił w swojej analizie, że spotkanie "miało być okazją do zademonstrowania doskonałego stanu zdrowia jego uczestników i ich 'zdecydowanego uścisku dłoni'". Jak ocenił, pokaz nie wypadł najlepiej.

"Putin nie czuje się dobrze, a ostatnio znów nasiliły się jego bóle brzucha, które nie zawsze można całkowicie opanować" - czytamy we wpisie. "W materiale filmowym ze spotkania z przywódcą Czeczenii Putin siedzi w fotelu, skręca się z bólu i konwulsyjnie chwyta za biurko. To wszystko jest widoczne na oficjalnej kremlowskiej taśmie, w sytuacji, gdy w obiegu są najlepsze i najbardziej udane ujęcia" - napisał. 

Co więcej, z informacji "Generała SVR" wynika, że 5 marca Władimir Putin rozpoczął kolejny etap terapii, a prawie wszystkie wydarzenia odbywają się z udziałem jego dublerów.

Kanał "Generał SVR" regularnie publikuje doniesienia rzekomo pochodzące z Kremla. Jako pierwszy z wyprzedzeniem przekazywał on informacje na temat strategii mobilizacyjnej w Rosji.

Maria Zacharowa (zdjęcie archiwalne)ISW: Putin stracił kontrolę nad przestrzenią informacyjną Rosji

Problemy ze zdrowiem Ramzana Kadyrowa 

Dziennikarz BBC Will Vernon, analizując nagranie ze spotkania, zwrócił uwagę na Ramzana Kadyrowa. W jego opinii sprawia wrażenie zdenerwowanego i cały się trzęsie.

Kolejną rzeczą, która nie umknęła opinii publicznej, są notatki przywódcy Czeczeni. Uwagę zwróciły przede wszystkim bardzo duże litery. Oglądając wideo w zwolnionym tempie, można zobaczyć, że pierwsze słowa to "drogi Władimirze Władimirowiczu" - podaje agencja Unian.

Według niemieckiego dziennika "Bild" Kadyrow może mieć problemy z nerkami. Z kolei rosyjski opozycjonista Leonid Nevzlin podał do opinii publicznej, że przyczyną problemów zdrowotnych Czeczena było otrucie.

Władimir PutinWasilij opublikował żart z Putinem i Szojgu. Został pobity, grozi mu więzienie

Więcej o: