Oscary 2023. Gdzie obejrzeć galę? Gdzie obejrzeć nominowane filmy?

Tegoroczna już 95 w historii ceremonia wręczania Oskarów odbędzie się już w nocy z niedzieli 12 marca na poniedziałek 13 marca. Nim jednak poznamy ostateczne werdykty jury, warto samodzielnie zapoznać się z nominowanymi pozycjami. Większość z nich możemy obejrzeć na wybranych platformach streamingowych.

Przed nami historyczne 95 rozdanie Oscarów. Trwająca w nocy z niedzieli 12 marca na poniedziałek 13 marca uroczystość wyłoni ostatecznych zwycięzców, a już o drugiej czasu polskiego rozpocznie się związane z tym świętowanie, z którego relację na żywo będzie można zobaczyć na stronie głównej Gazeta.pl.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski Ks. Isakowicz-Zaleski o "Franciszkańskiej 3": Zeznania Boczka niewiarygodne

Oscary 2023. Gdzie można obejrzeć galę?

Transmisję na żywo z całej imprezy oferuje w Polsce Canal +. Dostęp do niej zyskamy z takich platform jak Canal + Premium czy Canal + online. Przed właściwym rozdaniem nagród będzie można tam również zobaczyć trwającą pół godziny relację z czerwonego dywanu. Początek gali planowany jest na godzinę 1.30 w nocy, a jej zakończenia możemy spodziewać się o 5 nad ranem.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tom Sizemore nie żyje. Amerykański aktor miał 61 lat Nie żyje Tom Sizemore. Aktor z "Szeregowca Ryana" zmarł w wieku 61 lat

Rozdanie Oscarów 2023. Które z nominacji można obejrzeć na Canal +?

Canal + umożliwi nam również legalne obejrzenie znacznej części dzieł, ubiegających się o tegoroczne złote statuetki. Pośród nich dostępny jest, chociażby "IO" Jerzego Skolimowskiego nominowany w kategorii najlepszego filmu zagranicznego. Na platformie obejrzymy również niezwykle popularny film "Top Gun Maverick" startujący w aż sześciu kategoriach na raz, w tym jako najlepszy film, scenariusz adaptowany i efekty specjalne. Dla młodszych odbiorców idealna będzie animacja "Paryż pani Harris". Propozycja będąca kostiumowym komediodramatem otrzymała nominację za najlepsze kostiumy. Poza tym na platformie dostaniemy też szansę zapoznania się z "Elvisem" (zawalczy w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska, scenografia, montaż, charakteryzacja, dźwięk i kostiumy) i "Batmanem" (doceniony za charakteryzację, dźwięk i kostiumy). Całość dopełnia animacja Pixara "To nie wypanda".

Zobacz wideo "IO" Jerzego Skolimowskiego polskim kandydatem do Oscara [ZWIASTUN]

Gala Oscarów 2023. Co znajdziemy na Netflixie?

Jak na popularną platformę streamingową przystało Netflix również ma wiele do zaoferowania. Obejrzymy na nim bowiem aż osiem produkcji walczących o statuetki we w sumie 16 kategoriach. Są to:

  • "Na zachodzie bez zmian" - aż dziewięć nominacji, z czego jedna z nich dla najlepszego filmu.
  • "Blondynka" - nominowana za najlepszą aktorkę pierwszoplanową.
  • "Glass Onion - film z serii Na Noże" - za najlepszy scenariusz adaptowany.
  • "Pinokio" - jako najlepszy długometrażowy film animowany.
  • "Bardo, fałszywa kronika garści prawd" - wyróżniony za najlepsze zdjęcia.
  • "Morska Bestia" - doceniony jako najlepszy długometrażowy film animowany.
  • "Zaklinacze słoni" i "Efekt Marty Mitchel" - czyli najlepsze dzieła krótkometrażowe dokumentalne.

Gdzie obejrzeć Oscary 2023? Pozostałe platformy streamingowe

Oscarowe nominacje znajdziemy również na platformie HBO Max. Poza wyżej wspomnianym już "Batmanem" czy "Elvisem" zyskamy przez nią dostęp do pełnometrażowego filmu dokumentalnego "Nawalny".

Podobną ilość filmów może zaoferować nam Amazon Prime Video. Obejrzymy tam "Wszystko wszędzie naraz", a więc jednego z głównych faworytów wieczoru. Lista kategorii, w jakich film ten uzyskał nominacje, jest niezwykle długa i zdarzają się na niej nawet wielokrotności, jak chociażby dwie nominacje za najlepszą aktorkę drugoplanową. Poza tym dostaniemy tam inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami "Argentynę, 1995".

Niedawno uruchomiony w Polsce Disney + to kolejne miejsce z Oskarowymi produkcjami. Poza wspomnianym już wcześniej "To nie wypanda" może nam zaoferować pełnometrażowy film dokumentalny "Wulkan miłości", krótkometrażowy film fabularny "Le Pupille" oraz dzieło "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu".

Na Apple TV natrafimy z kolei na "Most" oraz krótkometrażowy film animowany "Chłopiec, kret, lis i koń".

Więcej o: