Dlaczego warto nosić ze sobą kulkę folii aluminiowej? Pomoże szczególnie zimą i jesienią

Elektryzujące się włosy to problem dotykający nas szczególnie w chłodniejszych miesiącach. Może być spowodowany nieodpowiednią pielęgnacją, występowaniem niskiej temperatury i noszeniem czapki. Jak poradzić sobie z nim domowymi sposobami? Rozwiązaniem jest folia aluminiowa.

Zmierzwiona, niechlujna fryzura to zmora każdej osoby przebywającej w przestrzeni publicznej. Nic dziwnego, że chcemy czuć się dobrze z tym, jak wyglądamy. W okresie jesienno-zimowym jest to jednak szczególnie trudne przez elektryzujące się włosy. Można temu zaradzić przy użyciu domowych sposobów.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Dlaczego włosy się elektryzują? Powodów jest kilka

Problem elektryzujących się włosów dotyka nas przez cały rok, jednak jego szczególne nasilenie można zaobserwować jesienią i zimą. Wynika to z tego, że chroniąc się przed wszechobecnym wtedy zimnem, pocieramy włosami o materiał pochodzący z czapek czy szalików. Takie działanie wzmaga ich naelektryzowanie i wywołuje wzajemne przyciąganie lub odpychanie. Główna przyczyna tego problemu tkwi jednak znacznie głębiej, a dokładniej w kondycji naszych włosów. Te wysuszone lub o zniszczonej budowie są znacznie bardziej narażone na elektryzację.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zapobiegać elektryzowaniu się włosów? Zastosuj te rozwiązania

Szybkim domowym sposobem na pozbycie się sterczących włosów jest użycie folii aluminiowej. Przetarcie nią włosów zgodnie z kierunkiem ich wzrostu (z góry na dół) zmniejszy widoczność problemu. Innym sposobem na natychmiastowy efekt jest spryskanie grzebienia lakierem do włosów i dokładne wyczesanie włosów. Pamiętaj jednak, że są to tylko działania doraźne i aby całkowicie wyeliminować problem musisz zadbać o kondycję swoich włosów. Zrezygnuj z kosmetyków o działaniu wysuszającym, które w swoim składzie zawierają glicerynę i alkohol. Zastąp je produktami z zawartością masła i olejków. Pomocny może się także okazać podkład nawilżający.

Więcej o: