Co zrobić, żeby tulipany nie opadły za szybko? Pomoże składnik, który masz w kuchni [PORADNIK]

Dostałaś piękny bukiet tulipanów z okazji Dnia Kobiet, ale martwisz się, że kwiatki szybko oklapną? Jest na to kilka sprawdzonych rad.

Cięte tulipany wyglądają przepięknie, ale mają tę wadę, że więdną krótko po wstawieniu ich do wazonu. W kwiaciarniach i marketach do wody dodawana jest specjalna odżywka, w domowych warunkach trzeba radzić sobie inaczej. Jak to zrobić? W tym artykule znajdziesz kilka sprawdzonych metod na przedłużenie żywotności tych pięknych i lubianych przez wielu kwiatów.

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Co zrobić, żeby tulipany stały dłużej? Pomoże składnik, który masz w kuchni

Jeśli chcesz, aby tulipany postały w wazonie dłużej, spróbuj zastosować niżej wymienionych porad:

  1. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że tulipany nie lubią nadmiernego słońca i ciepła, więc najlepiej ustaw je w nieco zacienionym i chłodnym miejscu.
  2. Podcinaj łodygi tulipanów pod skosem o 1,5-2 cm, bo dzięki temu będą pobierały więcej wody. Powtarzaj to regularnie co kilka dni.
  3. Codziennie wymieniaj wodę w wazonie i dodawaj do niej łyżkę cukru. Taka domowa "odżywka" sprawi, że następnego dnia tulipany będą wyglądały na świeższe.
  4. Woda w wazonie powinna być chłodna. Możesz dodać do niej kilka kostek lodu.
  5. Jeśli na dole łodygi widzisz jakieś liście, najlepiej oderwij je, bo zanurzone w wodzie zaczną gnić, a to przyspieszy rozwój bakterii i sprawi, że kwiaty nie przetrwają długo.
  6. Jeśli w bukiecie opadają same "główki" tulipanów, weź nożyk i zrób pod nimi delikatne nacięcia (powinny mieć najwyżej pół centymetra) wzdłuż łodygi. Dzięki temu kwiaty będą uniesione aż do momentu, kiedy całkiem uschną.

Najnowsze wiadomości z Polski i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Hortensje (zdjęcie ilustracyjne) Kiedy sadzić hortensje do gruntu? Jaki dzień wybrać? [PORADNIK]

Więcej o: