Dzień Kobiet. Kiedy wypada i jaki prezent wybrać? Pomysły i podpowiedzi, aby sprawić kobiecie radość

Międzynarodowy Dzień Kobiet przypada co roku na 8 marca. Jest to wyjątkowa okazja, aby wręczyć swojej partnerce, mamie lub przyjaciółce prezent, który sprawi, że poczuje się wyjątkowo. Wybór jest duży, a wszystko zależy od naszych chęci i preferencji kobiety, którą chcemy obdarować.

Początków Międzynarodowego Dnia Kobiet upatruje się w ruchach robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Obchodzono je 28 lutego od 1909 roku. Jego istnienie miało być hołdem złożonym ku pracującym kobietom. W Polsce to święto po raz pierwszy miało miejsce w 1924 roku. Początkowo obchodzone 24 marca, po wojnie zmieniło termin na 8 marca i ta data Dnia Kobiet w kalendarzu trwa do dziś.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Pomysły na prezent z okazji Dnia Kobiet

W początkowych fazach Dnia Kobiet panie otrzymywały upominki takie jak mydło, kawę czy rajstopy oraz bukiety złożone z tulipanów i goździków. Obecnie kobiety otrzymują najczęściej od swoich partnerów, mężów, dzieci oraz kolegów prezenty w najróżniejszych postaciach od słodyczy po perfumy i kwiaty w zależności od tego, na jaki zmysł chcą oddziaływać.

Słodycze są niezobowiązującym dowodem wdzięczności na Dzień Kobiet. Charakteryzuje je duży wybór spośród eleganckich bombonierek i czekolad. Koneserzy słodkości mogą skorzystać z pomocy pobliskiej cukierni i kupić ciasto odpowiadające gustom konkretnej damy. Jeśli zależy nam na wykazaniu swojej inwencji twórczej, możemy spróbować upiec je sami, lub chociażby wyręczyć w zrobieniu obiadu. Przepisy na dania znajdziesz tu.

Jeśli zależy nam na wręczeniu prezentu, który będzie stanowił dekorację wzbogacającą wnętrze wiosenną aurą, możemy udać się do kwiaciarni po bukiet tulipanów albo klasycznych róż. Jedynym minusem tego rozwiązania jest krótka trwałość, ale dobrze dobrany bukiet ozdobi stół w salonie, przypominając o tym miłym dniu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Kwiaty na Dzień Kobiet - gotowe pomysły na symboliczną kompozycję. Zdjęcie ilustracyjne Kwiaty na Dzień Kobiet - gotowe pomysły na symboliczną kompozycję

Perfumy wyjątkowym pomysłem na prezent z okazji Dnia Kobiet

Trwałość zapachu zapewnią natomiast perfumy. W zależności od intensywności i trwałości rozróżnić możemy trzy kategorie zapachów: wody toaletowe, wody perfumowane i esencje perfum. Wody toaletowe posiadają stężenie olejków zapachowych na poziomie od 5 do 10 procent. Ich trwałość jest zatem najsłabsza, zapach ulatnia się po kilku godzinach. Jeśli zależy nam, żeby trwał on dłużej, możemy sięgnąć po wody perfumowane, których zawartość olejków eterycznych jest na poziomie od 10 do nawet 20 procent, co pozwoli na utrzymywanie się ich przez kilkanaście godzin. Dla wyrafinowanych pań, które lubią podkreślać swoją obecność, najlepszym rozwiązaniem są czyste perfumy, w których znajduje się do 40 procent zawartości olejków eterycznych sprawiających, że możemy je czuć przez wiele dni. W kwestii wyboru konkretnego zapachu najlepiej jest polegać na sprawdzeniu nut zapachowych w tych, które posiada nasza kobieta. To pozwoli zdecydować czy weźmiemy pod uwagę nuty kwiatowe, drzewne, cytrusowe czy owocowe.

Meghan Markle Ulubione perfumy Meghan Markle. Zapachy przypadną wam do gustu

Więcej o: