Wielka Brytania. Harry i Meghan eksmitowani przez króla Karola III. W ich posiadłości zamieszka książę Andrzej?

Książę Harry i jego żona, Meghan Markle otrzymali nakaz opuszczenia swojej brytyjskiej rezydencji Frogmore Cottage. Informację potwierdził rzecznik pary. Zdaniem dziennika "The Sun" polecenie eksmisji zostało wydane przez króla Karola III na krótko po ukazaniu się książki Harry'ego "Spare", a posiadłość Sussexów już została zaproponowana księciu Anndrzejowi.

Według brytyjskiego dziennika "The Sun" Harry i Meghan dostali nakaz opuszczenia swojej rezydencji, którą otrzymali w prezencie ślubnym od nieżyjącej już królowej Elżbiety II. Informacja została potwierdzona przez rzecznika pary. Zdaniem mediów propozycję zamieszkania w posiadłości król Karol III złożył już swojemu bratu, księciu Andrzejowi. 

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Harry i Meghan eksmitowani przez króla Karola III

Jak donosi dziennik "The Sun" Harry i Meghan muszą do czasu koronacji Króla Karola i królowej Camilli zabrać wszystkie swoje rzeczy z posiadłości Frogmore Cottage. Nadal nie wiadomo, czy para zostanie zaproszona na ceremonię, która odbędzie się 6 maja w opactwie Westminsterskim. 

Król Karol podjął decyzję o przekazaniu posiadłości swojemu bratu, Andrzejowi. Po tym, jak monarcha ogłosił likwidację 250 tys. funtów dotacji przyznawanej corocznie jego bratu, książę Andrzej może nie być już dłużej w stanie utrzymać luksusowej rezydencji Royal Lodge w Windsorze. Dodatkowo dochodzą koszty pozasądowej ugody z Virginią Giuffre, której książę zapłacił nieujawnioną kwotę, aby zakończyć sprawę cywilną o napaść na tle seksualnym. Brytyjskie źródła zdradzają jednak, że książę Andrzej odrzucił ofertę mniejszej nieruchomości.

Rezydencja była prezentem od zmarłej królowej Elżbiety II

Harry i Meghan po odejściu z rodziny królewskiej na stałe zamieszkali w Montecito w Kalifornii. Do niedawna jednak rezydencja na terenach przyległych do zamku w Windsorze pozostawała do ich dyspozycji. Otrzymali ją w ramach prezentu ślubnego od królowej Elżbiety II w 2018 roku. Po rezygnacji z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej, w ramach zawartego porozumienia zachowali wyremontowaną za kwotę około 2,4 mln funtów rezydencję Frogmore Cottage. 

Według doniesień brytyjskich mediów król Karol miał zarządzić eksmisję pary w styczniu, kilka dni po premierze pamiętników księcia Harry'ego "Ten drugi", w których opisywał trudy związane z byciem członkiem rodziny królewskiej, "zapasowym" synem, a także zmaganie się ze zdrowiem psychicznym oraz traumą po śmierci matki. 

Więcej o: