Mateusz Murański nie żyje. Miał 29 lat. Kim był? "Różnił się od swojego wizerunku"

Mateusz Murański, aktor, a także uczestnik gal freak fightowych FAME MMA i High League, nie żyje. Przyczyny jego śmierci mają zostać ustalone po wykonaniu sekcji zwłok - przekazała gdańska prokuratura.

Mateusz Murański zmarł w środę (8 lutego). Okoliczności jego śmierci nie są jeszcze znane. Zostaną ustalone po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Aktor i uczestnik gal freak fightowych FAME MMA oraz High League miał 29 lat.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl. 

Zobacz wideo W Fame MMA nie zawsze zwycięża faworyt. Wojtek Gola: Tutaj nie wiesz, co się wydarzy

Mateusz Murański nie żyje. "Miał swoje problemy, będzie go nam brakować"

Informacje o śmierci Mateusza Murańskiego potwierdziła prokuratura. - O zgonie poinformował członek rodziny, który nie mógł się dodzwonić do ofiary. Na miejsce zdarzenia pojechali funkcjonariusze i znaleźli ciało, wykonano czynności m.in. oględziny z udziałem biegłego, potwierdzono zgon bez udziału osób trzecich. Przyczyny śmierci zostaną ustalone po sekcji zwłok - powiedziała "Super Expressowi" rzeczniczka prokuratury okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk.

- To był kolorowy ptak polskich freakfightów. Prywatnie bardzo sympatyczny facet. Różnił się od swojego wizerunku w internecie. Nigdy nie miałem z nim żadnych problemów, zazwyczaj uśmiechnięty, uprzejmy. Przeprowadziłem z nim wiele wywiadów, byłem przy jego walkach - powiedział w rozmowie z Plotkiem konferansjer organizacji PRIME, Michał Cichy. - Jego kreacja internetowa jednak mogła odpychać fanów, przez co zmagał się z dużą falą hejtu. Miał swoje problemy, będzie go nam brakować - dodał. 

Odmowa aborcji 14-latce. Adam Niedzielski: Są znaki zapytania. Aktywistki: Sprzeczności mogą dziwićOdmowa aborcji 14-latce? Aktywistki: Sprzeczności mogą dziwić

Aktor i freak fighter. Kim był "Muran"?

Mateusz Murański urodził się w 1994 roku w Wałczu. Był absolwentem Szkoły Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu. Zagrał w nominowanym do Oscara filmie Jerzego Skolimowskiego "IO". Wcielił się w rolę "kibola". Można było go także zobaczyć w serialach: "Lombard. Życie pod zastaw", "Na Wspólnej", "Ojciec Mateusz", "Miasto długów", "Asymetria" czy "Komisarz Alex".

Największą popularność zdobył jednak jako zawodnik sztuk walki. W 2021 roku rozpoczął karierę we freak fightach. Wówczas na gali Fame MMA 10 przegrał na punkty z Arakadiuszem Tańculą. W swojej karierze wygrał cztery pojedynki w formule MMA.

 

Nielegalna gala MMA dla nieletnichChorzów. Policja udaremniła nielegalną galę MMA dla nieletnich

Więcej o: