Walentynki 2023. Pomysły na prezenty last minute. Co kupić? Czym zaskoczyć drugą połówkę?

Walentynki, czyli najromantyczniejszy czas w roku zbliża się wielkimi krokami. 14 lutego na pierwszym planie stawiani są nasi najbliżsi, a półki w kwiaciarniach gwałtownie pustoszeją. W tym wyjątkowym dniu warto pamiętać nie tylko o ciepłych słowach, ale i zaopatrzyć się w drobny prezent prosto z serca.

Walentynki, czyli święto zakochanych obchodzone w imieniny świętego Walentego miało swój początek w wierzeniach pogańskich. Znane dawniej pod nazwą Luperkalia, skupiało się na zabawie i celebrowaniu zbliżającej się wiosny. Pod wpływem nurtów chrześcijańskich przekształciło się w czas poświęcony bliskim, w szczególności drugiej połówce. Symbolicznym gestem podkreślającym nasze uczucia są w tym dniu drobne podarunki. Oto kilka propozycji na ten wyjątkowy czas.

Zobacz wideo Agnieszka Grzelak o pierwszych walentynkach ze swoim chłopakiem i o tym, jak się do siebie zwracają

Walentynki 2023. Co kupić drugiej połówce? Piękno tkwi w prostocie

Pierwsze miejsce na liście prezentów walentynkowych od wieków zajmują kwiaty. Choć ten klasyczny i uniwersalny pomysł może wydawać się nudny, docenia go zdecydowana większość kobiet. Szczególnym statusem cieszą się czerwone róże, uważane za jeden z naczelnych symboli miłości. Podobna konotacja wiąże się z tulipanami, których czerwony odcień jest - według tureckiej legendy - tożsamy z idealną miłością. W roli kwiatowego podarku sprawdzą się również goździki, storczyki i lilie.

Bukiet można dodatkowo urozmaicić poprzez obwiązanie czerwoną wstążką, czy załączenie małej karteczki z życzeniami. Obdarowana osoba na pewno doceni wszelkie przejawy personalizacji prezentu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pomysły na prezent na walentynki. Przez żołądek do serca

Dla fanów dobrej kuchni najlepszym pomysłem na prezent będą własnoręcznie upieczone babeczki, wyposażone w możliwie jak najwięcej walentynkowych dodatków. Posypki w kształcie małych serduszek, różowy lukier i owoce podbiją serce każdego obdarowanego. Większość małych wypieków jest prosta w przygotowaniu, a internet oferuje niezliczoną bazę przepisów do wyboru. W przypadku takich podarunków cenny jest przede wszystkim czas, jaki poświęciliśmy, by sprawić komuś radość. Ozdobione babeczki to angażująca alternatywa dla kupionych w sklepie bombonierek z czekoladkami.

Pomysły na walentynkowe prezenty. Mała rzecz, a cieszy

Pewne miejsce na liście potencjalnych walentynkowych prezentów należy się również przedmiotom codziennego użytku. Para personalizowanych bluz wywoła uśmiech na twarzy obdarowanej osoby częściej niż raz do roku, podobnie jak portfel używany przez sympatię w trakcie każdych zakupów. Nie należy również zapomnieć o książkach, których pierwsza strona aż się prosi o wzruszającą dedykację. Absolutnym klasykiem w tej kategorii są jednak pluszowe misie z motywem serduszek oraz biżuteria.

Więcej o: