O której skoki narciarskie z udziałem Polaków? Gdzie oglądać Puchar Świata w Willingen?

W weekend widzowie będą mogli oglądać kwalifikacje i konkurs w Pucharze Świata w niemieckim Willingen. O której i gdzie zaczną się transmisje ze skoków narciarskich?

W piątek w Willingen w Niemczech odbył się konkurs drużyn mieszanych, który zakończył się na jednej serii. Powodem były bardzo silne podmuchy wiatru, które spowodowały dalekie skoki zawodników, ale doprowadziły też do kilku niebezpiecznych sytuacji. Pochodzący ze Słowenii Timi Zajc skoczył 161,5 m, po czym upadł. Z kolei Japonka Yuki Ito skoczyła na odległość 154,5 m, a następnie uderzyła głową w zeskok. 

Zobacz wideo Adam Małysz pokazał, jak naprawdę wygląda jego codzienna praca w roli prezesa

Skoki narciarskie w Willingen - o której oglądać występy polskich skoczków?

W sobotę 4 lutego skoczkowie przystąpią do kwalifikacji, które odbędą się o 14:45 (miały odbyć się wczoraj, jednak ze względu na wiatr, zostały przesunięte). W kwalifikacjach udział weźmie 70 uczestników, w tym sześciu Polaków - Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Zmagania skoczków będzie można obejrzeć w Eurosporcie 1.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Pączki na Tłusty Czwartek (zdjęcie ilustracyjne)Kiedy obchodzimy tłusty czwartek w tym roku? Święto pączków coraz bliżej

Sam konkurs ma wystartować o godzinie 16:10. Transmisja będzie prowadzona w Eurosporcie 1 oraz w TVN - na tym drugim kanale o godzinie 15:40 zacznie się studio przed Pucharem Świata, a o 16:10 transmisja z konkursu indywidualnego w PŚ. 

Z prognoz wynika, że w trakcie skoków i kwalifikacji wiatr ma osiągać średnią prędkość 1-2 metrów na sekundę. Temperatura ma wynieść około 1 stopień. Na ten moment w Willingen nie są przewidywane żadne opady.

W niedzielę 5 lutego o 11:45 na kanale Eurosport 2 rozpocznie się konkurs indywidualny pań w ramach PŚ w Willingen. Kwalifikacje w przypadku konkursu indywidualnego z udziałem skoczków odbędą się o 14:20 z transmisją na Eurosporcie i w Playerze. Konkurs indywidualny będzie transmitowany w TVN-ie od godziny 15:30. 

Pełnia księżyca (zdjęcie ilustracyjne)Księżyc w lutym 2023. Kiedy najbliższa pełnia? W tym miesiącu "śnieżna"

Więcej o: