"Milionerzy". Obaj Szwedzi zostali nagrodzeni Nagrodą Nobla. Kto komu zarzucał plagiat?

"Obu Szwedzka Akademia nagrodziła Noblem. Który któremu zarzucał plagiat?" - tak brzmiało pytanie w jednym z ostatnio wyemitowanych odcinków programu "Milionerzy". Jaka jest prawidłowa odpowiedź?

"Milionerzy" to teleturniej stacji TVN, który prowadzi Hubert Urbański. By zdobyć tytułowy milion, należy odpowiedzieć na 12 pytań obejmujących wiedzę z zakresu wielu zagadnień (w latach 1999-2003 było aż 15 pytań). Zagadnienia w teleturnieju "Milionerzy" poza różną tematyką, mają także różny stopień trudności. Prawidłowe odpowiedzi na  pytanie drugie oraz siódme zapewniają kwotę gwarantowaną, z którą studio opuści zawodnik, nawet jeśli przegra przy pytaniu o wyższą stawkę. To kolejno: 1 000 złotych oraz 40 000 złotych.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Nagroda Nobla - pytanie w "Milionerach"

W jednym z ostatnich odcinków "Milionerów" - nr 591 (sezon 12) - padło pytanie, które wzbudziło wyjątkową ciekawość wśród internautów. Brzmiało ono następująco:

"Obu Szwedzka Akademia nagrodziła Noblem. Który któremu zarzucał plagiat?

  • A - Pasternak Majakowskiemu
  • B - Sołżenicyn Szołochowowi
  • C - Puszkin Lermontowowi
  • D - Dostojewski Tołstojowi"

Prawidłową odpowiedzią na to pytanie jest B - Sołżenicyn Szołochowowi.

"Milionerzy" - jak odpowiadać na pytania?

Uczestnicy programu "Milionerzy" zdobywają nagrody pieniężne po prawidłowej odpowiedzi na pytanie - do wybrania jest jedna z czterech. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak odpowiedzieć, możemy skorzystać z tzw. kół ratunkowych. Możemy skorzystać z takich podpowiedzi, jak:

  • 50:50 (pół na pół) - połowa odpowiedzi zostaje wyeliminowanych, odpowiadający wybiera jedynie spośród dwóch z nich, zatem jego szanse na trafienie wynoszą aż 50 procent;
  • pytanie do publiczności - to właśnie publiczność w studiu pomaga opowiadającemu poprzez głosowanie na poprawną odpowiedź;
  • telefon do przyjaciela - polega na połączeniu się ze studia ze wskazaną wcześniej przez odpowiadającego osobą, która może pomóc mu w ostatecznej odpowiedzi.
Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

Teleturniej - zwycięzcy 

Główną nagrodę w teleturnieju "Milionerzy" w Polsce zdobyto dotąd pięć razy.  Najświeższym milionerem jest Tomasz Orzechowski z Łodzi, który wygrał w odcinku nr 565, w sezonie 12. Został on wyemitowany 19 września 2022 roku.

Więcej o: