Ferie zimowe 2023. Kiedy wypada wolne dla poszczególnych województw? [HARMONOGRAM]

Termin ferii zimowych nie jest datą stałą. Wszystko zależy od władz województwa, które ustalają daty rozpoczęcia dwutygodniowej przerwy od nauki uczniów. Jest to informacja niezbędna do zaplanowania m.in. zimowych wyjazdów. Kiedy dokładnie wypadają ferie zimowe w 2023 roku? Oto harmonogram wolnego w poszczególnych województwach.

Ferie zimowe to jedna z najdłuższych przerw od nauki przypadających w roku szkolnym. Co roku organizowane są w czterech terminach, tak aby ułatwić kwestie logistyczne związane m.in. z komunikacją, czy noclegami. Zabieg ten pozwala na uniknięcie tłumów i jednoczesne uprzyjemnienie pobytu. Terminy ferii ogłasza kurator oświaty za zgodą wojewody każdego z województw. Jak w tym roku szkolnym wygląda harmonogram przerwy zimowej?

Zobacz wideo Domowe sposoby na ciastolinę i slime - idealne na ferie

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Ferie zimowe 2023. Harmonogram dla wszystkich województw

Pierwszym województwem, które rozpoczęło zimowe szaleństwo, jest m.in województwo lubelskie. Oto jak przedstawia się pełny harmonogram ferii zimowych w roku szkolnym 2022/23:

  • 16 stycznia - 29 stycznia: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 23 stycznia - 5 lutego: podlaskie i warmińsko-mazurskie;
  • 30 stycznia - 12 lutego: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 13 lutego - 26 lutego: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Rok szkolny 2022/202. Pozostałe dni wolne od nauki

Ferie zimowe to nie jedyna okazja, kiedy uczniowie mogą wypocząć. Według kalendarza na 2023 rok przypada aż 179 dni wolnych. Wliczają się w nie wspomniane ferie, wakacje, weekendy oraz przerwy świąteczne. Kolejna dłuższa przypada już w kwietniu. Od 6 do 11 kwietnia 2023 wypada wiosenna przerwa świąteczna, następnie od 1 do 3 maja majówka, a 8 czerwca Boże Ciało, po którym piątek 9 czerwca zazwyczaj ustanawiany jest przez dyrektorów szkół dniem wolnym.

Więcej o: