Wyjątkowe prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Zapłacisz za nie mniej niż 100 zł

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami, a odnalezienie odpowiedniego prezentu zwłaszcza na ostatnią chwilę może okazać się nie lada wyzwaniem. Oto kilka propozycji, które ułatwią poszukiwanie nieoczywistych upominków, na które wcale nie trzeba przeznaczyć fortuny.

Prezenty takie jak kubki, skarpetki, czy kapcie to dość oczywiste wybory. Czym więc można zaskoczyć Babcię i Dziadka w ich święta? Oto kilka pomysłów na wyjątkowe prezenty, które ucieszą twoich najbliższych i nie pozostawią czystki w twoim portfelu.

Zobacz wideo Prezenty last minute. Sposób, jak szybko je zapakować

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Wyjątkowe prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta następujące po sobie kolejno 21 i 22 stycznia. W 2023 roku wypadają w sobotę i niedzielę. Jest to więc ostatni moment, kiedy możemy zaopatrzyć się w ciekawe upominki dla naszych najbliższych. Zapewne Dziadkowie ucieszą się z każdego drobiazgu podarowanego przez swoje wnuki, jednak warto przy okazji święta postawić na coś wyjątkowego.  

Pierwszą naszą propozycją jest książka. Oczywiście można podarować dziadkom ich wymarzony tytuł, jednak propozycja dotyczy czegoś bardziej osobistego. Chodzi o książkę do zapisywania wspomnień, od czasów dzieciństwa do chwili obecnej. Zarówno Babcia, jak i Dziadek mogą wypełniać książkę, odpowiadając na szereg starannie dobranych pytań. Pozwoli im to powrócić do przeszłości, a wnukom poznać ciekawe rodzinne historie. Taką książkę można kupić już od około 40 zł.

Jeśli szukamy innego prezentu, równie mocno związanego z rodzinnymi wspomnieniami, doskonałym wyborem może okazać się fotoksiążka. Wymaga ona jednak nieco większego nakładu pracy. W takim spersonalizowanym prezencie można zawrzeć historię rodziny w postaci zdjęć. Począwszy od młodości dziadków, ich dzieci i wreszcie wnucząt, a skończywszy na współczesnych fotografiach związanych z  bliskimi. Równie ciekawe mogą okazać się zdjęcia w formie magnesów na lodówkę, korkociągów do wina, czy kalendarzy. Wszystkie te gadżety można kupić za mniej niż 100 zł. Ceny fotoksiążek i magnesów rozpoczynają się od około 30 zł. Koszt kalendarza to również około 30-40 zł.   

Prezenty dla koneserów herbaty

Dla Dziadków, którzy są koneserami herbaty, istnieje wiele opcji. Do ciekawego dzbanka można dołączyć różne gatunki herbat. Taki zestaw idealnie sprawdzi się na zimowe wieczory. Ciekawym dodatkiem jest także miód, którego smaki dostępne na rynku potrafią wywołać spore zaskoczenie. W sklepach można znaleźć m.in. miody wzbogacone maliną, czarnym bzem, kurkumą, spiruliną, kakao, truskawką, a nawet czosnkiem. Taki prezent na pewno ucieszy miłośników herbaty, których wśród Babć i Dziadków nie brakuje. 450-gramowy słoiczek miodu to koszt w granicach 40 zł.

Podaruj bliskim swój czas

Najlepszym prezentem może jednak okazać się po prostu towarzystwo wnucząt. Warto pomyśleć o wspólnie spędzonym dniu. Może to być na przykład wyjście do restauracji, kina, czy teatru albo zwyczajne miłe popołudnie spędzone w zaciszu domu. Niezależnie od lokalizacji taki prezent może okazać się najlepszym upominkiem, który pozwoli Dziadkom, choć na moment oderwać się od codzienności.

Więcej o: