Prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Czym sprawić przyjemność naszym bliskim?

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami. To dobra okazja na wspólne spotkania i rozmowy w gronie rodzinnym przy kawałku dobrego ciasta i ciepłej kawie. Warto zainteresować się zawczasu zakupem dopasowanych prezentów, które sprawią świętującym dodatkową radość.

Już lada dzień, ponieważ 21 i 22 stycznia będziemy świętować kolejno Dzień Babci, a następnie Dzień Dziadka. Z tej okazji warto, poza szczerymi życzeniami, zaopatrzyć się w miłe i pasujące prezenty. Co jednak zrobić, gdy brakuje na nie pomysłów?

Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pasja kluczem do serca

Naturalnie można by zwrócić uwagę na dość uniwersalne pozycje, które zawsze pozostaną bezpieczną opcją, jednak na początek proponujemy coś bardziej dopasowanego.

Zainteresowania często sprawiają, że człowiek czerpie z życia znacznie więcej radości. Może dzielić się swoją pasją z innymi oraz ciągle poszerzać swoją wiedzę o niej. Warto przez ten pryzmat pomyśleć o upominku dla bliskich. Twój dziadek od lat jest melomanem i posiada gramofon? Może ucieszyłby się zatem z płyty winylowej zespołu lub pojedynczego wykonawcy, której jeszcze nie ma w swojej kolekcji? Co natomiast, jeśli babcia jest pasjonatką historii? Wówczas warto pomyśleć o pasującej do obszaru zainteresowań książce poświęconej tematom danej epoki w dziejach. 

Podpowiadamy jednocześnie, iż często warto zainteresować się, czy seniorzy nie mają w swojej kolekcji dokładnie tego samego prezentu, jaki chcemy im kupić. Jeżeli nie jesteśmy tego pewni, najlepiej udać się z pytaniem do członków rodziny, którzy są najbliżej nich. Wówczas z pewnością będziemy mieli jasną odpowiedź na pytanie, czy prezent nie zostanie przypadkiem zdublowany. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Uniwersalny prezent na te okazje

Jeżeli nie przekonuje nas wizja kupienia prezentów pod zainteresowania świętujących, warto zwrócić uwagę na opcje prezentowe dedykowane właśnie pod Dzień Babci lub Dziadka. Warto w tym miejscu wyróżnić opcje np. koszulek podkreślających ich wyjątkowość. Zapewne kojarzymy motywy na ubraniach głoszące hasła pochwalne. Poza dość sztampowymi tekstami, możemy wybrać także te bardziej humorystyczne. Wszystko zależy od wyczucia gustu seniorów.

Dobrą okazją na prezent są także bez wątpienia wszelkiego rodzaju wyjścia. Wspólny seans kinowy, teatralny lub koncert to tylko niektóre z propozycji. Niektóre obiekty przewidują wydarzenia dedykowane specjalnie dla seniorów w związku np. z pokazem klasyki kina - dzieł monumentalnych dla kultury kinowej.

Na koniec warto zwrócić także uwagę na dość powszechne opcje związane z zakupem zestawu herbat oraz słodkości. Hasło "przez żołądek do serca" może miejscami działać lepiej niż niejeden dedykowany pod konkretną osobę prezent. 

Zobacz wideo Co oznaczają zmiany w PIT-0 dla seniora? Ekspert wyjaśnia
Więcej o: