Dodaj jeden składnik do wody i spryskaj nim szyby. Na zawsze pożegnasz się ze skrobaczką

Zima dla wszystkich bywa uciążliwa, jednak dla kierowców potrafi być prawdziwym utrapieniem. Niskie temperatury sprawiają, że każdego ranka właściciele pojazdów tracą cenne minuty między innymi na usuwanie lodu, czy szronu z samochodowych szyb. Ten przykry obowiązek przestanie cię jednak dotyczyć, jeżeli spróbujesz tego jednego prostego triku.

W zimie kierowcy powinni być przygotowani na każdą pogodę. To, że za dnia panowała dodatnia temperatura, nie znaczy, że nocą nie spadnie ona poniżej zera. Przez takie wahania nad ranem może czekać nas przykra niespodzianka w postaci oszronionych lub oblodzonych szyb. Usuwanie warstwy lodu z pojazdu skrobaczką może okazać się prawdziwym utrapieniem, a dodatkowo zabiera mnóstwo cennego czasu, który, podczas gdy spieszy nam się do szkoły, czy pracy jest na wagę złota. W takiej sytuacji z odsieczą przychodzą domowe sposoby. Oto nasza propozycja, jak łatwo i szybko poradzić sobie z zamarzniętymi szybami, dzięki której skrobaczka przestanie być ci potrzebna.

Zobacz wideo Jakub Madrjas: Jest pokolenie, które samochód postrzega jako symbol, że transformacja się udała

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Dodaj do wody ten jeden składnik i spryskaj nim szyby. Błyskawicznie pozbędziesz się szronu z auta

Skrobaczka to nie jedyna metoda usuwania szronu lub lodu z szyb twojego auta. Idealnie do tego celu sprawdzi się domowy odmrażacz, którego przygotowanie jest banalnie proste. Do sporządzenia tego specyfiku potrzebujesz jedynie wody destylowanej oraz alkoholu. Prepart przygotujesz zarówno z izopropanolu, jak i zwykłego alkoholu. Sporządź roztwór z obu składników w proporcjach 1:3 (jedna część wody na trzy części alkoholu). Teraz wystarczy, że zmieszany płyn przelejesz do butelki wyposażonej w atomizer. Spryskaj preparatem oszronione szyby. Po chwili lód powinien sam odchodzić, bez użycia dodatkowej siły, czy narzędzi. 

O czym powinni pamiętać kierowcy zimą

Zima wiąże się nie tylko z mrozem, ale także z ośnieżonymi drogami i błotem pośniegowym, które są szczególnie niebezpieczne dla kierowców. Podczas tej pory roku warto więc zachować szczególną ostrożność. O czym powinni pamiętać kierowcy zimą? Przede wszystkim o odpowiednim ogumieniu. Zimowe opony powinny być obowiązkowym wyposażeniem samochodu podczas tej pory roku, o ile kierowca nie korzysta z całorocznego ogumienia. Opona z odpowiednio uformowanym bieżnikiem zapewnia lepszą przyczepność i krótszą drogę hamowania na śniegu.

W czasie zimy istotna jest również zmiana płynu do spryskiwaczy. Jeżeli w przewodach nadal będzie płyn letni, mróz może je uszkodzić. Płyn letni można stosować do około - 5 st. C., podczas gdy zimowy do aż - 25 st. C. Kierowcy powinni także wyposażyć się w dodatkowe sprzęty takie jak odmrażacze do zamków czy szczotka do zamiatania śniegu z auta. Jednak to, co najistotniejsze zimą to przede wszystkim czujność i rozważność podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.

Więcej o: