Alina Kabajewa nie jest "kochanką Putina"? "Ona kryje go za kasę"

Alina Kabajewa, była gimnastyczka artystyczna, jest uznawana za wieloletnią nieoficjalną partnerkę prezydenta Władimira Putina. Nie ma jednak na jej temat dużo informacji bowiem, kobiety dyktatora należą do najpilniej strzeżonych tajemnic Kremla.

Alina Kabajewa jest mistrzynią olimpijską w gimnastyce artystycznej. Gdy zakończyła karierę sportową, zajęła się polityką. Piastuje stanowisko przewodniczącej zarządu Narodowej Grupy Medialnej - największego rosyjskiego holdingu mediowego. Nazywa się ją nieformalną pierwszą damą Rosji, choć u boku Władimira Putina od 2013 roku - od rozwodu z żoną Ludmiłą - nie ma żadnej kobiety. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wanda Chotomska marzyła o synu, a urodziła córkę, którą oddała na wychowanie teściowej

Media o nieoficjalnej żonie dyktatora. Kim jest Kabajewa dla Putina? "Przykrywką"

Relacja Władimira Putina i Aliny Kabajewej jest jedną z bardziej strzeżonych informacji przez Kreml. Gdy w 2008 r. "Moskowskij Korespondent" napisał o ich romansie, gazeta została zamknięta w trybie natychmiastowym. Powodem miały być "problemy finansowe". Rosyjskie media odebrały to jako ostrzeżenie. 

W artykule opublikowanym 14 stycznia we francuskim wydaniu "Elle" osoby z dawnego otoczenia dyktatora przekonują, że Alina Kabajewa nie jest ani żoną Putina, ani nawet matką jego dzieci (dotychczas spekulowano, że ojcem jej czwórki dzieci jest właśnie Władimir Putin).

- O ile dałoby się jakoś uznać, że jest jego kochanką, o tyle na małżeństwo i dzieci nie ma żadnych dowodów. Za każdym razem trafiałem w ślepy zaułek. Według moich informacji są to wymysły - twierdzi były rosyjski dyplomata, Władimir Fiodorowski. Według wielu spekulacji Kabajewa dla dyktatora ma być jedynie przykrywką. - Kabajewa odgrywa bardzo ważną rolę, a gra ją dla swojego bardzo dobrego przyjaciela, Władimira Putina - uważa rosyjski opozycjonista, Ilja Ponomariew.

Ponomariew był jedynym członkiem Dumy Państwowej, który głosował przeciwko aneksji Krymu przez Rosję w 2014 roku. Dwa lata później zamieszkał na stałe w Kijowie. - Informacja, że [Alina - red.] jest jego żoną, została rozpowszechniona przez Kreml. Znam ludzi, którzy to zrobili - przekazał, dodając, że kryje go za pieniądze. Maria Maksakowa, była deputowana do Dumy Rosyjskiej, stwierdziła, że Kabajewą podsunęli Putinowi oligarchowie, by uciąć plotki o jego rzekomej homoseksualności. 

Serbia. Władimir Putin (zdjęcie ilustracyjne)Kreml szykuje się na 2024. Niezależne media ujawniają plany Putina

Alina Kabajewa objęta sankcjami

Alina Kabajewa ze względu na swoje powiązania z Kremlem została objęta przez amerykański resort finansów sankcjami. Domniemana partnerka dyktatora wcześniej nie została wpisana na listę, ponieważ uznano, że ruch ten mógłby utrudnić działania na rzecz negocjacji pokojowych w Ukrainie.

Uznano, że jako szefowa Narodowej Grupy Medialnej pomaga "reprodukować propagandę rosyjskiego rządu" i jest "odpowiedzialna za wspieranie działań i polityki, które podważają integralność terytorialną, suwerenność i niepodległość Ukrainy". 

Alina Kabajewa podczas festiwalu gimnastyki artystycznejRosja. "Kochanka Putina" i festiwal pełen "jego ulubionych rzeczy"

 

Więcej o: