Kiedy wypadają ferie zimowe 2023? Daty i kalendarz dla wszystkich województw

Choć uczniowie rozpoczęli niedawno przerwę świąteczną i mogą cieszyć się odpoczynkiem od szkoły, wiele osób zastanawia się, kiedy nadejdzie kolejna okazja na dni wolne. Kiedy dokładnie wypadają ferie zimowe dla wszystkich województw? Przedstawiamy rozpiskę.

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Uczniowie z pierwszych województw będą mogli cieszyć się zimowym wypoczynkiem niedługo po przerwie świątecznej. Jeszcze w styczniu rozpoczną się bowiem pierwsze ferie. 

Zobacz wideo Jakich życzeń nie składać w święta?

Ferie zimowe 2023. Kiedy wypadają? [DATY]

Ferie zimowe z reguły odbywają się w czterech terminach. Wiele osób zapewne pamięta zimowy odpoczynek z 2021 roku, który został wyjątkowo zarządzony w jednym terminie dla całej Polski. Stało się to w związku z wieloma zachorowaniami na COVID-19. 

W 2023 roku ferie odbędą się jednak zgodnie z wcześniejszym porządkiem - w czterech terminach. Poniżej przedstawiamy dokładny harmonogram dla wszystkich województw:

  • lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie - 16-29 stycznia;
  • podlaskie, warmińsko-mazurskie - 23 stycznia-5 lutego;
  • kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie - 30 stycznia-12 lutego;
  • dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie - 13-26 lutego.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Boże Narodzenie (zdjęcie ilustracyjne)Jakie są najpopularniejsze polskie kolędy? [TEKSTY KOLĘD, ŚPIEWNIK]

Dni wolne od szkoły. Kiedy wypadają? 

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia dla uczniów rozpoczęła się przerwa świąteczna, która potrwa do 1 stycznia 2023 roku. Już 6 stycznia mogą oni jednak liczyć na kolejny dzień wolny - wypada wówczas święto Trzech Króli (jest to piątek). 

Oprócz tego od 6 do 11 kwietnia trwać będzie wiosenna przerwa świąteczna (będziemy świętować wówczas Wielkanoc, czyli Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa), a od 1 do 3 maja - majówka (Święto Pracy i Święto Konstytucji 3 maja). 8 czerwca natomiast przypada Boże Ciało (czwartek). 

Rodzina w święta Bożego Narodzenia (zdjęcie ilustracyjne)Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Wierszyki i rymowanki

Więcej o: