Ferie zimowe 2023. Które województwa rozpoczynają przerwę zimową jako pierwsze? [HARMONOGRAM, DATY]

Uczniowie co roku z utęsknieniem wyczekują ferii zimowych. Jest to jedna z dłuższych przerw od nauki, której dodatkowo towarzyszy zimowa aura idealna m.in. do wyjazdów w góry. Co roku daty przerwy są zmienne i zależą także od konkretnego województwa. Aby szczegółowo zaplanować jakikolwiek wyjazd, niezbędna jest więc znajomość dat ferii w danym regionie. Oto szczegółowy harmonogram.

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Aby jednak zaplanować jakikolwiek wyjazd, czy związany z nim urlop, niezbędna jest znajomość dat, kiedy obowiązuje zimowa przerwa. Co roku termin ten jest inny i uzależniony jest od województwa, w którym znajduje się szkoła. Wszystko po to, aby wyeliminować problemy z komunikacją, czy noclegiem. Przedstawiamy oficjalne daty ferii zimowych w 2023 roku. Które województwa rozpoczynają jako pierwsze?

Zobacz wideo Domowe sposoby na ciastolinę i slime - idealne na ferie

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Ferie zimowe 2023. Daty zimowej przerwy z podziałem na województwa

Ferie zimowe w 2023 odbywają się w czterech turach. Pierwsze województwa rozpoczynają wolne już 16 stycznia 2023 roku, czyli na 14 dni po trwającej 2 tygodnie przerwie świątecznej. Poniżej przedstawiamy dokładne daty ferii zimowych dla wszystkich województw.

  • 16 stycznia - 29 stycznia: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 23 stycznia - 5 lutego: podlaskie i warmińsko-mazurskie;
  • 30 stycznia - 12 lutego: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 13 lutego - 26 lutego: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Rok szkolny 2022/2023. Które dni będą wolne od nauki?

Oprócz ferii zimowych w nadchodzącym roku uczniowie będą mieli znacznie więcej przerw od nauki. Najdłuższa z nich, czyli wakacje, trwać będzie od 24 czerwca do 31 sierpnia. Oprócz tego i wypadających w 2023 roku weekendów, na dni wolne od nauki składać się będą:

  • Święto Trzech Króli - 6 stycznia 2023;
  • Wiosenna przerwa świąteczna - od 6 do 11 kwietnia 2023;
  • Majówka - od 1 do 3 maja 2023;
  • Boże Ciało - 8 czerwca 2023
Więcej o: