Ile zarabia święty Mikołaj? Kwoty mogą szokować. Najbardziej dochodowe przedświąteczne prace

Przedświąteczna gorączka udziela się niemal każdemu. To także dobra okazja, aby skorzystać z szansy na sezonowe zatrudnienie, które w wielu przypadkach może okazać się bardzo dochodowe. Wysokimi zarobkami w grudniu może poszczycić się m.in. święty Mikołaj, który za odwiedziny na jednej imprezie firmowej, może zarobić nawet 200 zł. Kto jeszcze w tym okresie może liczyć na dochody?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W tym okresie pojawia się wiele prac, które w innych sezonach zwyczajnie nie miałyby racji bytu. Nikt przecież nie zatrudniłby świętego Mikołaja latem. Jest to więc doskonała okazja do zdobycia zastrzyku dodatkowej gotówki. Jakie prace są w tym sezonie opłacalne? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Gruzja - to tutaj rodzą się bożonarodzeniowe choinki całej Europy. Nie jest to jednak nic uroczego

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Ile zarabia święty Mikołaj?

Największymi zarobkami w okresie przedświątecznym może poszczycić się nie kto inny jak święty Mikołaj. Chętnych do podjęcia pracy poszukują zarówno osoby prywatne, jak i firmy, które szukają dodatkowych atrakcji m.in na firmowe imprezach. Zwyczajowo taka wizyta świętego trwa od 30 do 45 minut. Za wcielenie się w rolę brodacza w czerwonym kostiumie, można zarobić od 100 do 150 złotych za pojedynczą wizytę. Nieco wyższa stawka obowiązuje w wigilię. Kiedy Mikołaj pracuje 24 grudnia, w godzinach 15-22 może zarobić nawet 1000 złotych. Niekiedy zdarza się, że kwota ta wzrasta nawet do 2000 złotych. Stanowisko Mikołaja oferują także centra handlowe, które chętnym gotowe są zapłacić od 30 do 70 złotych za godzinę pracy

Najbardziej dochodowe przedświąteczne prace

Oprócz niekwestionowanego lidera sezonowych prac jest także kilka innych form zatrudnienia, które mogą przynieść duże korzyści przed świętami. Na większe zarobki w tym okresie może liczyć między innymi sprzedawca choinek, którego praca na plantacji wyceniana jest na 25-30 zł za godzinę. Niektórzy pracodawcy oferują miesięczną pensję w granicach 3-4 tys. zł. Sprzedawca karpi również ma zwiększony ruch przed świętami, więc i jego zarobki w tym czasie zapowiadają się na wyższe. Kwoty za godzinę pracy oscylują między 25 a 35 zł. Wzmożony ruch czeka także firmy kurierskie. Znaczna część osób zamawia prezenty przez internet, toteż kurierzy będą mieli pełne ręce roboty. Wiele firm będzie musiała zdecydować się na zwiększenie liczby pracowników. Kurierzy mogą liczyć na stawkę od 18 do nawet 65 zł netto. Od niedawna w okresie przedświątecznym dużym powodzeniem cieszy się zajęcie dotrzymywania towarzystwa. Zazwyczaj rodziny decydują się na wynajęcie takiej osoby starszym członkom rodziny, z którymi nie będą w stanie spędzić świąt. Taka praca wyceniana jest na 30-40 zł za godzinę. 

Więcej o: