Jak zrobić domowe ozdoby choinkowe? Oryginalne sposoby na dekoracje za grosze

Ręcznie robione ozdoby choinkowe mają swój niepowtarzalny urok. Z łatwością możesz wykonać je w domu, często z artykułów, które kosztują grosze lub które akurat masz pod ręką. Tak przyozdobione drzewko będzie nie tylko cieszyć oko, ale sprawi niesamowitą satysfakcję.

Ozdoby choinkowe są bardzo ważną częścią sezonu świątecznego. Zdobią nie tylko bożonarodzeniową choinkę, ale możemy ustroić nimi także inne elementy domu lub wykorzystać do przygotowania stroików. Własnoręcznie wykonane ozdoby są dużo bardziej unikatowe i stanowią naprawdę wyjątkową, a dodatkowo tanią dekorację. Podpowiadamy, jak zrobić domowe ozdoby choinkowe. 

Zobacz wideo Sztuczna czy prawdziwa? Która choinka bardziej eko?

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Sposoby na ręcznie robione ozdoby choinkowe

Ozdoby z szyszek

Szyszki idealnie nadają się na świąteczne ozdoby. Doskonale współgrają z choinką i można je wykorzystać do naprawdę wielu rzeczy. Można z nich wykonać wieniec, stroik, świecznik oraz ozdobę na choinkę. Aby wykonać taką ozdobę, można wykorzystać naturalną szyszkę, do której przywiążemy wstążkę lub drucik. Dzięki temu będzie można ją zawiesić. Można też nieco udekorować szyszkę, na przykład złotą lub srebrną farbą w sprayu, a nawet obsypać ją brokatem. Wtedy szyszka nabierze bardziej dekoracyjnej, błyszczącej formy.

Ozdoby z suszu

Aby pięknie przyozdobić świąteczną choinkę, możemy wykorzystać do tego celu pomarańcze. Owoc wystarczy pokroić na plasterki, ususzyć, a na koniec przewlec przez nią sznurek służący jako zawieszka. Dzięki tej ozdobie nie tylko stworzymy piękną choinkową kompozycję, ale będziemy mogli cieszyć się iście świątecznym zapachem wypełniającym cały dom. 

Papierowe płatki śniegu

Do wykonania tej ozdoby wystarczy nam biała kartka, nożyczki i sznurek. Przygotowaną kartkę należy zgiąć tak, aby górny róg połączył się z dolną krawędzią. Resztę kartki należy obciąć tak, by po rozłożeniu powstał kwadrat. Złożoną w trójkąt kartkę, należy złożyć jeszcze dwa razy na pół. Od powstałego trójkąta musimy obciąć jeden róg (ten, który będzie stanowił środek naszej śnieżynki). Teraz możemy dać ponieść się fantazji i wyciąć dowolne kształty na bokach ozdoby. Po rozłożeniu otrzymamy unikalny płatek śniegu. Aby powiesić ozdobę na choinkę, wystarczy zrobić w papierze dziurkę i przepleść przez nią sznurek.

Co jeszcze można zawiesić na choince?

Oprócz opisywanych wyżej ozdób na naszej choince może się znaleźć tak naprawdę wszystko, co tylko nam się zamarzy. Mogą to być np.:

  • Orzechy - włoskie, fistaszki, pistacje, dowolny rodzaj stanie się piękną choinkową ozdobą.
  • Pierniczki - jedni decydują się na te mocno przyozdobione lukrem i perełkami inni stawiają na bardziej skromne wydanie ciasteczek. Wybór należy tylko do ciebie.
  • Masa solna - możesz z niej stworzyć dowolne kształty, potrzebna ci tylko mąka, woda i sól.
  • Filcowe zawieszki - aby je wykonać, potrzebujesz jedynie nożyczek, wstążki i świątecznego pomysłu.
Więcej o: