Gotowałeś makaron? Nie wylewaj wody! Ta metoda pielęgnacji roślin może cię zaskoczyć

Naturalny nawóz i do tego całkowicie za darmo? To możliwe. Jeżeli chcesz, aby twoje rośliny odżyły, a ich liście były zdrowe, możesz wykorzystać do tego celu wodę po gotowaniu makaronu. Pamiętaj tylko o jednej bardzo ważnej zasadzie.

Wiele osób wprost nie wyobraża sobie, aby w mieszkaniu nie było roślin. Nie tylko sprawiają, że wnętrze staje się przytulniejsze i bardziej stylowe, ale często spełniają też bardzo pożyteczne funkcje, jak oczyszczanie powietrza czy pochłanianie wilgoci. Problem zaczyna pojawiać się, kiedy kwiaty przestają ładnie rosnąć, zaczynają powoli marnieć i więdnąć. Co zrobić, aby rośliny na nowo odżyły? Może im pomóc odpowiednie nawożenie, które nie musi wiele kosztować, wręcz przeciwnie, może być całkowicie za darmo.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Woda z makaronu. Naturalny nawóz, który znajdziesz w swojej kuchni

Do nawożenia roślin świetnie sprawdzi się woda po gotowaniu makaronu. Nie tylko jest to darmowa pomoc dla kwiatów, ale nie wymaga również żadnych skomplikowanych procedur. Wystarczy odlać wodę z makaronu, ostudzić ją i dwa razy w tygodniu nawozić rośliny. Taka woda zawiera cenne składniki odżywcze i skrobię, która służy kwiatom i sprawia, że wyglądają bardziej zdrowo i lepiej rosną. Przy tym wyjątkowym nawozie, należy pamiętać tylko o jednej rzeczy. W żadnym wypadku nie można wykorzystać do podlewania osolonej wody. Sól w glebie sprawi, że kwiaty przestaną pobierać z podłoża wodę, zaczną usychać i obumrą. 

Inne domowe sposoby nawożenia roślin

Jako nawóz do roślin możemy wykorzystać nie tylko wodę po gotowaniu makaronu. Świetnie sprawdzą się także skorupki od jajek, które wystarczy pokruszyć i zalać wodą. Po kilku dniach gotowym roztworem można podlewać kwiaty. Skorupki posiadają azot i węglan wapnia, które wzmocnią kondycję roślin. Równie dobrym pomysłem może okazać się piwo. Należy je uprzednio rozcieńczyć z wodą, a następnie podlewać kwiaty. Piwo wykazuje właściwości konserwujące liście kwiatów. Dzięki takiemu roztworowi rośliny będą zdrowe i błyszczące. 

Więcej o: