Babciny sposób na piękne storczyki. Wlej to do doniczki, a storczyki zakwitną

Jak dbać o storczyki? Przedstawiamy jeden ze świetnych sposobów, by twoja roślina dłużej kwitła i była lepiej odżywiona. Z pomocą przyjdzie ci... czosnek! Z łatwością przygotujesz z niego wywar, który wzmocni storczyki.

Istnieje wiele domowych sposobów, dzięki którym wspomożesz rośliny w swoim domu. Sposób na storczyki może jednak niektórych nieco zaskoczyć. Wywar bez problemu przygotujesz ze składników dostępnych w swoim domu. 

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne? Wybierz serwis

Domowy sposób na piękne storczyki. Potrzebujesz jedynie czosnku i nieco czasu

W sieci można znaleźć wiele ciekawych rad pomocnych podczas pielęgnacji domowych roślin. Niektóre z nich mają szczególne upodobania. Nierzadko podczas poprawy kondycji roślin doniczkowych wykorzystuje się takie produkty jak między innymi fusy z kawy, skorupki jaj, mleko, drożdże, wodę po gotowaniu warzyw, aspirynę, piwo, a nawet styropian. I tak w przypadku storczyków świetnie sprawdzi się... czosnek! A dokładnie wywar na jego bazie. Jak go przygotować?

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gotowanie warzyw (zdjęcie ilustracyjne)Gotowałeś warzywa? Nie wylewaj wody! Świetnie sprawdzi się jako... nawóz

Domowa pielęgnacja storczyków. Jak przygotować wywar z czosnku?

Do przygotowania litra wywaru będziemy potrzebować zaledwie trzech ząbków czosnku. Wodę najpierw gotujemy, a następnie studzimy. Wtedy dodajemy do niej sprasowane ząbki czosnku. Całość przykrywamy i odstawiamy na dobę. 

Tego typu miksturę musimy wykorzystać w ciągu dwóch dni. Wystarczy, że będziemy moczyć w niej storczyki przez około pół godziny. Kurację można stosować raz na miesiąc, pierwsze efekty powinny pojawić się już po drugim zabiegu. Dzięki nim roślina będzie lepiej odżywiona i dłużej kwitnąca. Czosnek to jednak także świetny produkt bakteriobójczy, a także odstraszacza szkodników (nie lubią go między innymi mszyce).

Słoik (zdjęcie ilustracyjne)Jak otworzyć słoik bez użycia siły? Sprawdzone sposoby i triki

Więcej o: