Dni wolne w 2023 r. Jak zaplanować urlop, aby przedłużyć długi weekend? Zyskamy nawet 9 dni odpoczynku

W przyszłym roku nadarzy się kilka okazji do tego, aby przez kilka dni zrezygnować z pracy. Okazuje się, że korzystając z trzech dni urlopu, możemy zyskać nawet dziewięć dni, które możemy przeznaczyć na odpoczynek. Jak zaplanować urlop? Podpowiadamy.

Przed nami 13 dni ustawowo wolnych od pracy w 2023 roku. Ma to związek z przypadającymi świętami państwowymi lub kościelnymi. Niestety, cztery z nich przypadają w weekend, co oznacza, że nie będziemy mogli liczyć na dodatkowy wolny dzień.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czemu ma służyć komisja weryfikacyjna? Pytamy posła PiS

Dni wolne od pracy w 2023 roku. Które dni będą wolne?

W 2023 roku do dni ustawowo wolnych od pracy zaliczamy: 1 stycznia (niedziela) - Nowy Rok, 6 stycznia (piątek) - Święto Trzech Króli, 9 kwietnia (niedziela) - pierwszy dzień Wielkiej Nocy, 10 kwietnia (poniedziałek) - drugi dzień Wielkiej Nocy, 1 maja (poniedziałek) - święto państwowe, 3 maja (środa) - święto państwowe Konstytucji 3 Maja, 28 maja (niedziela) - Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki), 8 czerwca (czwartek) - Boże Ciało, 15 sierpnia (wtorek) - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, 1 listopada (środa) - Wszystkich Świętych, 11 listopada (sobota) - Narodowe Święto Niepodległości, 25 grudnia (poniedziałek) - pierwszy dzień Bożego Narodzenia oraz 26 grudnia (wtorek) - drugi dzień Bożego Narodzenia.

Praca - zdjęcie ilustracyjneUrlop na żądanie - czy wlicza się do urlopu wypoczynkowego?

Długi weekend w 2023 roku. Jak go zaplanować?

Pierwszy dłuższy weekend w 2023 roku przypadnie już w styczniu. Święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia to piątek, więc mamy trzy dni wolnego. Kolejny długi weekend możemy zaplanować w maju. Wtedy też wolny jest poniedziałek (1 maja), środę też mamy wolną, ponieważ jest 3 maja. Jeżeli więc zdecydujemy się na dłuższy weekend, to możemy skorzystać z urlopu 2, 4 i 5 maja - wtedy będziemy mieć wolne do 7 maja. W czerwcu również możemy skorzystać z kilku dodatkowych dni odpoczynku. Wolne przypada 8 czerwca, więc jeśli skorzystamy z dnia urlopu 9 czerwca, zyskamy cztery dni wolne. W sierpniu dzień wony przypada we wtorek (15 sierpnia), więc możemy wykorzystać urlop 14 sierpnia i odpoczniemy przez cztery dni. 1 listopada również mamy wolne, w nadchodzącym roku będzie to środa, więc możemy skorzystać z dwóch dni urlopu w poniedziałek i wtorek.

Zaległy urlop 2022. Do kiedy można go wykorzystać? Czy w zamian można dostać ekwiwalent? (zdjęcie ilustracyjne)Zaległy urlop. Do kiedy można go wykorzystać? Czy należy się ekwiwalent?

Więcej o: